Dieta dla pięknych włosów

Czyste i zadbane włosy podkreślają nie tylko urodę, ale przede wszystkim składają się na nasze samopoczucie i zdrowie. Tymczasem, twoje włosy nie zawsze wyglądają perfekcyjnie? Są obciążone? Trzeba im zatem przywrócić kondycję i blask, by były mocniejsze i błyszczące. Zadbajmy o to żeby je odżywić – także od zewnątrz, ale nie chemicznymi mieszankami.
Nawet najbardzie ekologiczna czekolada Nawet najbardzie ekologiczna czekolada ....
Wlosy potrzebujące odżywek? Wlosy potrzebujące odżywek?
Ekologiczne szampony, odżywki, specyfiki ... Ekologiczne szampony, odżywki, specyfiki ...

Co pomaga a co szkodzi włosom?

Włosy „lubią” witaminę C, kwas pantotenowy, witaminę B6, witaminę A, krzem, tiaminę, cynk, biotynę.

- Szczególnie niedobór biotyny może powodować wypadanie i przetłuszczanie się włosów;

- Stosowany w kosmetykach ( szampon, odżywka, maska, tonik ) wyciąg z pokrzywy ma działanie regenerujące i zmniejsza przetłuszczanie się włosów;

- Korzystnie na kondycję włosów wpływa cynk. Ten pierwiastek sprawia, że nasze włosy stają się piękne, zdrowe, gęste, pełne blasku. Gdzie jest najwięcej cynku? Niestety w dosyć rzadko występujących w ostrygach – stąd taka namiętność do jedzenia skorupiaków i mięczaków (owoce morza, małże, kraby). Niedobór cynku pogarsza także zdolność koncentracji.

A co szkodzi włosom?

Przede wszystkim cukier, słodkie napoje, słodycze - przez to włosy stają się przetłuszczone, zła dieta może prowadzić nawet do wypadania włosów i łupieżu (z tym problem boryka się połowa mieszkańców Polski). Jeśli tak zatem jest, a koncerny namawiają nas do jedzenia słodyczy, które w konsekwencji szkodzą naszym włosom, musimy wybierać, albo ... przejść na dietę.

DOMOWE ( EKO) SPOSOBY NA GŁADKIE WŁOSY

I. Maseczka z czarnej rzepy – wzmacnia włosy!

Rzepę obieramy i trzemy na tarce. Wyciskamy sok przez gazę i smarujemy dokładnie skórę głowy. Owijamy głowę ręcznikiem i po 2 godzinach myjemy włosy. Anna Bigaj, studentka kosmetologii: „Osobiście stosuję taką maseczkę tylko w okresie jesiennym. Często występuje uczucie pieczenia, ale cóż - aby być pięknym trzeba cierpieć...”

II. Płukanka z pokrzywy – Dla zdrowia i urody!

Pokrzywa działa odkażająco, zapobiega łupieżowi. Napar z pokrzywy stosowany regularnie przeciwdziała także wypadaniu włosów. O innych zaletach pokrzywy pisaliśmy już na Ogrodniku (kompostowanie i żywienie się pokrzywą). Jedną szklankę liści pokrzywy zalewamy dwoma szklankami wrzątku i odstawiamy na około 15 minut. Włosy płuczemy płukanką zaraz po umyciu. Anna Bigaj,studentka kosmetologii: "Jak dla mnie płukanka działa odżywczo na włosy. Efekt? Zmniejsza przetłuszczanie się włosów."

Opracowanie Redakcja Moj-Ogrodnik.pl
Uwaga! Kosmetyki zrobione domowym sposobem należy używać rozważnie. Nie powinny być wyrabiane przez osoby niepełnoletnie, szczególnie przy używaniu wrzącej wody.