Beauty Zibula o etycznej modzie

Polska Akcja Humanitarna serdecznie zaprasza na spotkania z Beauty Ntomblzodwa Zibula - wieloletnią pracownicą fabryk odzieżowych w RPA oraz Zastępczynią Dyrektora Generalnego The South African Clothing and Textile Workers Union. Spotkania w Warszawie w maju.
Modnie i etycznie Modnie i etycznie

Moda łączy nas z ludźmi na całym świecie! Ubrania są noszone i szyte przez ludzi, dlatego chcemy pokazać, jaki wpływ na życie pracowników fabryk odzieżowych z krajów Południa, gdzie zazwyczaj przenoszona jest produkcja ubrań, mogą wywrzeć nasze wybory konsumenckie.

Zaproszona jako gość specjalny Beauty Zibula jest od ponad 18 lat zaangażowana w walkę pracownic i pracowników fabryk odzieżowych o ich prawa, opowie o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach na temat roli konsumentów i twórców mody w poprawie warunków pracy.

Spotkania odbywają w ramach projektu „Modnie i etycznie” mającego na celu m.in. ukazania z perspektywy pracowniczej współzależności globalnych, jakie obserwować można na przykładzie przemysłu odzieżowego.

Program spotkań:
- 5 maja 2010r. (środa), godz. 11.00-14.00
Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Ul. Świeradowska 43, (budynek Szkoły Łazarskiego), budynek F, Warszawa.
- 6 maja 2010r. (czwartek), godz. 15.00-17.00
EkoJa, ul. Bohdanowicza 5, Warszawa.
Spotkanie i dyskusja na temat roli edukacji globalnej w Polsce w poprawie wzajemnego zrozumienia pomiędzy społeczeństwami krajów globalnego Południa oraz Północy.
- 7 maja 2010r. (piątek), godz. 17.00-18.30
Plan B, Al. Wyzwolenia 18, (wejście od Pl. Zbawiciela), Warszawa.
„Twoje ubrania, twoja odpowiedzialność. Trudne wybory etycznej mody” - dyskusja na temat wpływu wyborów konsumenckich na sytuację pracowników fabryk w krajach globalnego Południa. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu „Dekonsumpcja” organizowanej przez Grupę eFTe Warszawa. Więcej na Dekonsumpcja.pl .

Wszelkich informacji udziela koordynatorka projektu „Modnie i etycznie: Anna Paluszek tel. 508 349 598
Wstęp na wszystkie spotkania bezpłatny, będzie tłumaczenie z j. angielskiego.