LEDowy system oświetlenia ogrodowego na fali eko-trendu

Firma BRITOP Lighting wraz z rozpoczęciem sezonu wiosennego poszerzyła ofertę oświetleniową o nową serię lamp, tym razem ogrodowych. LED-owe oświetlenie podświetli elementy architektury ogrodowej, ozdobną roślinność, pozwoli wykreować nastrój wieczornych spotkań oraz ułatwi wykonywanie prac w przyogrodowych altanach, garażu czy szklarni. Przy tym - wspiera ekologiczność ogrodu.
Zastosowanie oświetlenia w ogrodzie Zastosowanie oświetlenia w ogrodzie

Za sprawą oświetlenia LED-owego posiadacze i entuzjaści ogrodów mogą zachwycać się nimi również wieczorami. Na rynku pojawiły się także szczególne propozycje - lampy ogrodowe Solar. Niewymagające instalacji elektrycznej, świecące energią pozyskaną z odnawialnych źródeł (promieniowania słonecznego) - to propozycja na oszczędności i ekologię równocześnie.

"Przy projektowaniu linii LED Garden postawiliśmy na różnorodność form i zastosowań lamp. Jednoelementowe lampy podświetlą drobne rośliny. Lampy o większej liczbie punktów świetlnych wyeksponują rozłożyste krzewy. Reflektory natomiast, o większej mocy światła doświetlą drzewa, trawniki i żywopłoty. Lampa Solar, to propozycja dedykowana osobom proekologicznym. Dla tradycjonalistów w ofercie mamy również lampy zasilane napięciem elektrycznym. Dodatkowo LED Garden z BRITOP Lighting jest tak proste w montażu, że nie wymaga pomocy elektryka. Oświetleniem tym można również doświetlić inne powierzchnie robocze. Trzonek-gwóźdź lamp Garden pozwala na zamontowanie ich w ścianach regipsowych lub styropianowych np. garaży. Co więcej zaletą systemu oświetleniowego są zestawy kolorowych filtrów w niektórych modelach, które zabarwią strumień światła zgodnie z życzeniem użytkowników" – mówi Monika Sopałowicz, z BRITOP Lighting.

Ekoświatło w ogrodzie

Ogrody wiejskie, angielskie, japońskie, te z oczkami wodnymi i werandami, parasolami i huśtawkami wszystkie te miejsca można doświetlić systemem podobnych lamp. Dzięki nowoczesnej technice LED szybko uatrakcyjnimy ogród oryginalną grą świateł. Zaaranżowane ogrody z sadzawkami, pojedyncze krzewy i rozłożyste świerki rozjaśnimy za pomocą np. ekologicznej lampy solarnej. Źródłem mocy jest tutaj nagromadzona w ciągu dnia energia słoneczna. Autonomiczność lampy i łatwość jej montażu – wbicie elementu instalacyjnego w ziemię lub umocowanie lampy na podstawie-stojaku, to niewątpliwie główne zalety ekologicznego oświetlenia. W dodatku tuż po zainstalowaniu gotowe jest do natychmiastowego użycia.

LED Garden Line, Fot. BRITOP Lighting LED Garden Line, Fot. BRITOP Lighting
Solar z serii LED Garden, fot. BRITOP Lighting Solar z serii LED Garden, fot. BRITOP Lighting

Stwórz własne efekty świetlne

W komponowaniu oświetlenia ogrodowego nie obowiązują nas sztywne zasady. Nieskrępowani schematami za pomocą lamp ogrodowych możemy tworzyć dowolne konfiguracje systemu oświetlającego ogród. Ważne też, by oprawy nie rywalizowały z pięknem przyrody. Przytoczona już seria lamp to modele uszczelnione, posiadające zwiększoną odporność na działanie kurzu, pyłu i wilgoci. W porównaniu z tradycyjnym oświetleniem na efekty świetlne systemu LED naszych ogrodów zużyjemy do 80% mniej energii. Chcąc oświetlić żywopłoty i trawniki warto zainstalować lampy-reflektory - symetrycznie rozmieszczone wzdłuż ścieżek ogrodowych, przy klombach w pobliżu wejść do domu ułatwią poruszanie się po zmierzchu.

Produkty ww. są dostępne m.in. na www.luxmarket.pl i w sieci OBI na terenie całego kraju.
Informacje i zdjęcia: Britop Lighting