Majowy ekologiczny numer Twojego Stylu

Między wskazówkami na temat dobrego makijażu, walki z cellulitem i poradami psychologicznymi, w maju dowiemy się z luksusowego magazynu Twój Styl, jakie regionalne ekologiczne produkty mamy tuż za rogiem i dlaczego ekologia to norma, a nie wybryk zmanierowanych celebrytów. Warto kupić, bo to jedne z pierwszych eko-magazynów w Polsce. Nie spełnią wszystkich naszych potrzeb, ale już wspierają to co sami propagujemy. Ekologiczny styl życia.
Ekologiczne wydania Twojego Stylu Ekologiczne wydania Twojego Stylu

Po pierwsze wypada, po drugie to modne, po trzecie - jeszcze nie zarobi przez samą ekologię, ale już będzie pokazywane jako biały kruk na konferencjach, w opracowaniach i nie umrze dzięki temu śmiercią naturalną charakterystyczną dla prasy. Ekologiczne wydanie, tak jak rok temu, wczesnym latem oferuje nam Twój Styl. Cena 8,90 zł, nie ma żadnego dodatku w postaci torby czy kremu (poza wklejonymi próbkami) i można powiedzieć, ze dzięki temu jest jeszcze bardziej eko. Bo w końcu po co Polkom kolejne miliony płóciennych torebek, których już dostały czy kupiły w ostatnich latach masę i które ... i tak zostały uszyte w Azji. I z ekologią często poza nazwą niewiele mają wspólnego. A dlaczego te wydania magazynu są właściwie ekologiczne?

Tak jak pisze zastępczyni redaktora naczelnego magazynu, liczy się ewolucja a nie rewolucja w ratowaniu świata. Dlatego przeczytamy w wywiadach i artykułach o celebrytkach, które starają się żyć ekologicznie (zmiany od samej siebie), inni tłumaczą, że bycie eko jest po prostu normalne, a przykłady małych ekologicznych firm i rolników pokazują, że jest to już biznes, nawet w Polsce. A merytorycznie? Magazyn jest wydrukowany na papierze oznaczonym znakiem ekologicznym EKO (E/001/2010/PSBC), który mówi o tym, że magazyn został wydrukowany na papierze przyjaznym środowisku i przy użyciu przyjaznych dla środowiska materiałów - optymalne procesy drukowania ograniczające emisje do powietrza i wody, w tym emisję gazów cieplarnianych, oraz fakt, że produkt podlega recyklingowi. Trochę mało, prawda? Od ważnego kroku w eko-marketingu wymagalibyśmy trochę więcej szczegółów...

Innym znakiem na magazynie jest certyfikat PEFC (Program Zatwierdzania Systemów Certyfikacji Gospodarki Leśnej) - niezależnej organizacji pozarządowej non-profit wspierającej równowagę ekologiczną i dobrą gospodarkę leśną. Wciąż nieodkryte pozostaje pytanie, dlaczego wydawcy rzadziej decydują się na FSC w tym miejscu, ale i tak certyfikacja warta pochwały. Gratulujemy!