Eko-biuro a korporacyjne nieekologiczne nawyki

Pracownik korporacji wiele ma na sumieniu - przede wszystkim za dużo czasu spędza w pozycji siedzącej, przy komputerze, w złym świetle, porusza się samochodem do garażu i potem tylko windą, nie je ciepłego obiadu ani nie uprawia sportu, nie oszczędza energii a tym bardziej papieru. A można byłoby inaczej? Do tego namawiamy nie tylko my, ale też spektakularnie na dzień Eko-biura - Fundacja z Krakowa - Aeris Futuro.
Ekologiczny budynek, eko-biuro? Ekologiczny budynek, a eko-biuro?
pracować w przyjaznych warunkach? pracować w przyjaznych warunkach?
Szkolenia z Ekologii korporacyjnej Szkolenia z Ekologii korporacyjnej

"Niezwykła przerwa obiadowa! Biurowce pustoszeją pracownicy opuszczają biurka aby zaczerpnąć świeżego powietrza i zmierzyć się ze swoimi sąsiadami zza ściany w eko-dyscyplinach! Rzut puszką do celu toczenie kuli z makulatury eko-ball i wyścig z obciążeniem- to tylko niektóre z zadań, jakie dla pracowników korporacji przygotowali ekolodzy we wrześniu w Warszawie.

Z ważnym przesłaniem!
Ten niecodzienny happening zorganizowany przez krakowską Fundację Aeris Futuro to symboliczne rozpoczęcie kampanii edukacyjnej pt. Sukces to Twoje naturalne środowisko. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej pracowników biurowych firm i instytucji publicznych.

W ramach projektu zostanie uruchomiona bezpłatna dwumiesięczna platforma e-learningowa do której będzie można się zapisać już podczas inaugurującego kampanię happeningu oraz za pośrednictwem strony intern.. Rozsyłane pocztą wirusową e-porady będą w atrakcyjnej wizualnie formie przedstawiać podstawowe aspekty funkcjonowania eko-biura a dodatkowo odsyłać do artykułów filmów i innych materiałów multimedialnych.

1 października Dniem Eko-Biura
Najważniejszym punktem kampanii jest Dzień Eko-biura którego obchody odbędą się 1 października. Wszystkie nie tylko warszawskie czy krakowskie firmy oraz instytucje zapraszamy z tej okazji do podzielenia się z nami swoim wkładem w ochronę środowiska poprzez udział w konkursie na najbardziej efektywny sposób obchodów Dnia Eko-biura. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie do konkursu oraz realizacja akcji ekologicznej w miejscu pracy i udokumentowanie jej.

Jak to zrobić?
Co ważne ekologiczną akcją nie musi być wyłącznie działanie spektakularne: eko-biuro jest przyjazne środowisku bo przykładowo jego pracownicy dojeżdżają do niego na rowerach lub wspólnie jednym samochodem segregują śmieci drukują dwustronnie lub dbają o wyłączanie urządzeń z funkcji stand-by i takie właśnie wybory i decyzje podjęte przez pracowników biurowych Fundacja Aeris Futuro pragnie premiować w ogłoszonym konkursie.

W wyborze najlepszych raportów jury będzie kierować się efektywnością ekologiczną danego przedsięwzięcia a także pomysłowością i zaangażowaniem organizatorów. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 20 października. Zwycięski zespół konkursowy otrzyma zaproszenie na ekologiczny wyjazd w atrakcyjne przyrodniczo tereny.

Udział w kampanii umożliwi firmom i instytucjom publicznym również skorzystanie z bezpłatnych porad dotyczących organizacji zielonych wydarzeń czyli takich które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędności energii i materiałów.

Więcej na: Aeris Futuro - o konkursie na eko-biuro