I znowu nadejdą wiosenne roztopy

Po wyjątkowo obfitych opadach śniegu tej zimy, czeka nas okres niebezpiecznych roztopów. To duże zagrożenie dla gospodarstw domowych, gdyż każde 5 cm śniegu po roztopieniu może oznaczać nawet 10 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Jak skutecznie pozbyć się wody, gdy już dostanie się do pomieszczeń? GARDENA odpowie na to i wiele innych pytań.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Warto dużo wcześniej przygotować się do wypompowywania wód z pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Duże ilości zalegającego śniegu na ulicach, podwórkach, ogrodach oraz polach, po tegorocznej zimie, stanowią potencjalne zagrożenie dla naszych domostw. GARDENA poleca w tym celu specjalne pompy zanurzeniowe, które mogą być z powodzeniem wykorzystane w okresie roztopów. Usuwają wodę z powierzchni płaskich nawet do poziomu 1 mm, czyli prawie do sucha! Rozwiązania technologiczne zastosowane w wybranych modelach pomp do wody brudnej pozwalają na wypompowanie zanieczyszczeń o średnicy ziarna aż do 38 mm – powiedział Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

Dobór pompy

Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniej pompy. GARDENA, na stronie internetowej www.gardena.pl, przygotowała specjalną aplikację, dzięki której, można wybrać pompę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Wystarczy odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, a program zasugeruje wybór najlepszego rozwiązania w zakresie doboru modelu pompy. Pompy przydadzą się nie tylko podczas wiosennych roztopów. Są pomocne przy usuwania skutków ulewnych deszczy, czy podniesienia poziomu wód gruntowych. Gdy pomieszczenie gospodarcze ulegnie zalaniu w wyniku awarii hydroforu, czy pękniętej rury, bez trudu osuszymy je przy użyciu pomp GARDENA.

Pompa czuwająca nad bezpieczeństwem

Służbowy lub prywatny wyjazd nie pozwala nam na kontrolowanie gospodarstwa domowego. Pod naszą nieobecność roztopy lub pęknięta rura mogą zalać mieszkanie lub piwnice, co będzie nieprzyjemną niespodzianką po powrocie do domu. W takiej sytuacji pomocna będzie pompa Comfort aquasensor 13000 marki GARDENA. Pozwala ona na bezustannie kontrolowanie poziomu wody w pomieszczeniu. Gdy woda podniesie się do poziomu 5 mm pompa automatycznie ją wypompuje w wybrane miejsce. Od teraz roztopy nie będą nam spędzać snu z powiek nawet pod naszą nieobecność.

Wypompowywanie do sucha – przegląd produktów marki GARDENA

GARDENA Classic Pompa zanurzeniowa 7000
Poręczna, wytrzymała pompa zanurzeniowa do poboru, jak również do przepompowywania i wypompowywania wody. Przeznaczona jest do wody czystej i lekko zabrudzonej o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm. Stopka pozwala na wypompowywanie wody do poziomu 1 mm. Wyłącznik pływakowy automatycznie włącza i wyłącza pompę oraz daje możliwość ustawienia na wielu poziomach. Odporny na ścieranie wirnik zapewnia długie użytkowanie.

GARDENA Comfort Pompa zanurzeniowa 13000 aquasensor
Wytrzymała pompa zanurzeniowa do poboru, jak również do przepompowywania i wypompowywania wody. Funkcja aquasensor uruchamia pompę automatycznie już przy minimalnym poziomie wody 5 mm oraz zapewnia możliwość precyzyjnego ustawienia wysokości włączenia i wyłączenia pompy. Przeznaczona jest do wody czystej i lekko zabrudzonej o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm.

GARDENA Comfort Pompa do brudnej wody 13000 aquasensor
Poręczna i trwała pompa idealnie nadaj się do wypompowywania, jak
i przepompowywania zanieczyszczonej wody. Aquasensor uruchamia pompę automatycznie przy poziomie wody 65 mm oraz daje możliwość precyzyjnego ustawienia wysokości włączenia i wyłączenia Maksymalna średnica ziarna zanieczyszczeń wynosi aż 30 mm.

GARDENA Premium Pompa do brudnej wody 20000 inox
Wyjątkowo mocna i wytrzymała pompa dzięki obudowie ze stali szlachetnej. Do wszechstronnego zastosowania przy przepompowywaniu i wypompowywaniu wody brudnej, o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 38 mm. Odporny na ścieranie wirnik zapewnia długi okres eksploatacji. Podczas pracy silnik pompy jest pod kontrolą zainstalowanego wyłącznika termicznego, który chroni go przed przeciążeniem podczas pracy.