IKEA wśród polskich firm promujących zrównoważony rozwój

W konkursie European Business Awards IKEA Retail Sp. z o.o. prezentuje swoje rozwiązania – zarówno produkty, jak i praktyczne informacje oraz porady dla klientów – umożliwiające codzienne życie w domu w sposób przyjazny dla środowiska. IKEA promuje hasło „Zrównoważone życie zaczyna się w domu”, ponieważ wierzy, że każdy może skorzystać na proekologicznym stylu życia, a najlepiej jest zacząć od naszych codziennych działań i własnego miejsca zamieszkania.

W tym roku organizatorzy European Business Awards, konkursu mającego na celu promowanie firm, które odnoszą sukcesy łącząc innowacyjność z odpowiedzialnym funkcjonowaniem w otoczeniu, wprowadzili możliwość publicznego głosowania on-line. Każdy może obejrzeć prezentacje uczestników w postaci nagrań video zamieszczonych na stronie www.businessawardseurope.com i oddać głos na swojego kandydata.

IKEA Retail Sp. z o.o., która znalazła się wśród Krajowych Finalistów konkursu w edycji 2012/13, reprezentuje polski biznes w kategorii Zrównoważony Rozwój (The Millicom Award for Environmental & Corporate Sustainability). Dzięki nagraniu video, osoby głosujące mogą dowiedzieć się, jak IKEA definiuje i wspiera zrównoważony rozwój, szczególnie w Polsce. Publiczne głosowanie rozpoczęło się 6 września i potrwa do 17 października 2012 roku. Firma, której prezentacja otrzyma najwięcej głosów w danym kraju, zostanie zakwalifikowana do kolejnej rundy konkursu.

LINK do filmu: IKEA Retail, European Business Awards 2012/13

Zrownoważony rozwój w IKEA - tłumaczy Petra Färe Zrownoważony rozwój w IKEA - tłumaczy Petra Färe
Polskie firmy w konkursie European Business Awards Polskie firmy w konkursie European Business Awards

W konkursie European Business Awards IKEA Retail Sp. z o.o. prezentuje swoje rozwiązania – zarówno produkty, jak i praktyczne informacje oraz porady dla klientów – umożliwiające codzienne życie w domu w sposób przyjazny dla środowiska. IKEA promuje hasło „Zrównoważone życie zaczyna się w domu”, ponieważ wierzy, że każdy może skorzystać na proekologicznym stylu życia, a najlepiej jest zacząć od naszych codziennych działań i własnego miejsca zamieszkania.

Firma równocześnie oferuje wiele produktów, które ułatwiają i inspirują do życia w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Wśród nich jest np. energooszczędne oświetlenie LED oraz szeroki wybór kreatywnych rozwiązań do domowej segregacji odpadów, przechowywania żywności czy łatwego ocieplania lub schładzania pomieszczeń. Polacy mogą się z nimi zapoznać w specjalnych „zielonych wnętrzach”, które powstają w wybranych sklepach IKEA (obecnie w Katowicach, Krakowie i Poznaniu).

Dodatkowym atutem prezentowanych rozwiązań są przystępne ceny, dzięki czemu wiele osób może sobie pozwolić na ich zakup. IKEA wierzy bowiem, że życie w sposób ekologiczny powinno być osiągalne dla jak największego grona ludzi, bo tylko wówczas możliwe jest polepszenie sytuacji na całej planecie.

IKEA w Krakowie promuje zielone wnetrza IKEA w Krakowie promuje zielone wnetrza
Eko wnętrze w krakowskiej IKEA Eko wnętrze w krakowskiej IKEA

Oglądając nagranie video, można dodatkowo zapoznać się z filozofią firmy oraz jej działaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju, które przedstawiła Petra Färe, zastępca dyrektora sieci sklepów IKEA w Polsce. Działania te obejmują nie tylko projektowanie, produkcję i transport mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz, ale też inwestycje w energię odnawialną czy system zagospodarowania odpadów w sklepach. Nagranie IKEA dostępne jest pod adresem - IKEA Retail .

Oprócz publicznego głosowania, prezentacje poszczególnych firm będzie oceniało jury złożone z ekspertów, które nadaje tytuł Mistrza Krajowego. W każdym kraju tytuł ten zostanie przyznany od 5 do 20 firmom. Lista zwycięzców tego etapu zostanie ogłoszona w listopadzie 2012 roku. W okresie od listopada 2012 do stycznia 2013 roku firmy te będą ponownie oceniane przez jury złożone z przedstawicieli europejskiego biznesu, profesorów akademickich oraz przedsiębiorców. Wybiorą oni 110 organizacji, które zostaną nagrodzone prestiżowym tytułem Ruban d’Honneur. Zwycięzcy konkursu European Business Awards 2012/13 zostaną przedstawieni podczas uroczystej gali w kwietniu 2013 roku.

„Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do oglądania naszej prezentacji na stronie konkursu European Business Awards. Dzięki niej każdy będzie mógł zapoznać się z naszą filozofią i strategią zrównoważonego rozwoju, a także przekonać się, że jest to jeden z fundamentów działalności IKEA. Mamy nadzieję, że Polacy będą chętnie oddawać na nas swoje głosy, jak również, że zdobędziemy uznanie jury i zakwalifikujemy się do kolejnego etapu konkursu” – powiedziała Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska Sp. z o.o.

Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju w IKEA: tutaj