Print and Paper opowiada niezłe ekologiczne historie

Two Sides rozpoczęło w Wielkiej Brytanii kampanię uświadamiającą konsumentów o walorach papieru do drukowania i jego środowiska historii. Przez poważny wpływ, łatwości odbioru, a także indywidualną przyjemność dotyku, druk i sam papier jest najlepszym na świecie medium. Więcej o papierowym wpływie na naszą rzeczywistość na Ogrodniku.
Skad się bierze papier? Skad się bierze papier?


Kampania ruszyła we wrześniu br. w Londynie. Celem jest promocja zrównoważonego rozwoju druku i papieru jako odnawialnego surowca, który bezproblemowo można poddać recyklingowi.

Two Sides to inicjatywa prawie 100 firm i stowarzyszeń wchodzących w skład Graphic Communications Supply Chain, którego celem jest promowanie odpowiedzialnej produkcji oraz stosowania druku i papieru. W ciągu roku prawie 20.000 mediów i liderów opinii otrzyma informacje na temat drukowania, jego pozytywnego wpływu na środowisko. Publikacje mają pomóc w rozwianiu wiele mitów na temat szkodliwości ekologicznej tej branży - zmieniać poglądy na temat produkcji i wykorzystania papieru, zachęcać, by podejmowali świadome decyzje o najlepsze medium dla swoich potrzeb komunikacyjnych.

Mity na temat niszczycielskiej mocy gazet Mity na temat niszczycielskiej mocy gazet
Odnawialny surowiec Odnawialny surowiec

Papier i druk od pewnego czasu jest traktowany przez konsumentów jako "nie-zielone" medium w świecie marketingu. Two Sides (Dwie strony) wskazuje na waloru tej formy komunikacji (np. prasa drukowana), jak również jej zrównoważone zasoby naturalne. Oto niektóre z haseł marketingu (eko-marketing) papieru:

- Chleb z pszenicy, mleko od krów, papier z drzew: Co może być bardziej naturalnego od papieru?

- Boisko do piłki nożnej - a mogło być 1,5 milionów nowych drzew. Każdego roku papiernicy sadzą coraz więcej drzew - ich wielkość wzrosła o ponad 30% od 1950 r.

- Połowa energii w UK idzie na utrzymanie komputerów - papierowe media powstają z materiałów naturalnych i odnawialnych, może to być zrównoważony sposób komunikowania się na świecie.

Źródło informacji: Two Sites - inicjatywy ekologiczne
Opracowanie: Katarzyna Dulko