Spotkanie gimnazjalistów z Premierem Tuskiem

24 listopada w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy "Szkoły dla Klimatu", która przedstawia życzenia klimatyczne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski skierowane do Rządu RP. Podczas spotkania delegacja młodzieży wyraziła swoją troskę o klimat. Informacja od Polskiej Zielonej Sieci."W grudniu tego roku w Kopenhadze ważyć się będą losy klimatu. Ma to dla Polski znaczenie - dla budżetu, bezpieczeństwa energetycznego, rolnictwa, wreszcie - dla kieszeni podatnika. Najmłodsi obywatele naszego kraju mają tego świadomość." Na ręce Premiera zostały złożone postulaty odnoszące się do działań Rządu RP na rzecz zmian klimatu: "Panie Premierze ratuj! - młodzież nie chce zmian klimatu", "Dziś możemy zrobić wszystko więc ratujmy środowisko", "Prosimy o wsparcie energetyki odnawialnej".

Polska Zielona Sieć Polska Zielona Sieć
Młodzież dla klimatu Młodzież dla klimatu

Premier uspokajającym tonem obiecał, iż w Kopenhadze Polska będzie "po zielonej stronie" oraz zadeklaruje pomoc finansową dla najbiedniejszych krajów. Sprawdzą to organizatorzy wydarzenia, przedstawiciele Polskiej Zielonej Sieci, którzy zamierzają jeszcze raz spotkać się z premierem -
właśnie w trakcie konferencji w Kopenhadze.

*Wystawa "Szkoły dla Klimatu" będzie prezentowana do 7 grudnia 2009 r. na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie od strony al. Ujazdowskich. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach kampanii "Dla Klimatu" - programu Polskiej Zielonej Sieci na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Wirtualną platformą kampanii jest strona www.dlaklimatu.pl - kompleksowe kompendium wiedzy na temat zmian klimatycznych oraz podejmowanych przez nas akcji społecznych.

Tusk w obliczu postulatów klimatycznych Tusk w obliczu postulatów klimatycznych
Polska Zielona Sieć i Donald Tusk Polska Zielona Sieć i Donald Tusk

Informacja pras. Polska Zielona Sieć