Pomysł na niebiesko fioletowe dekoracje stołowe

Maj to nie tylko czas komunijnych konwalii o powalającym zapachu, ale niestety krótkotrwałej uciesze, ani tylko czas pięknych ale często sprowadzanych z dalekich krajów lub sztucznych szklarni róż. W maju kwitnie wiele kwiatów, także tych ogrodowych, które pozwolą nam na stworzenie niepowtarzalnych kolorowych dekoracji florystycznych. Na przykład niebieskich.

1. Krok pierwszy:
Rozejrzyjmy się we własnym ogrodzie, jakie kwiaty akurat kwitną i co możemy użyć do naszych dekoracji (imprezy ślubne, komunijne, urodzinowe, imieninowe, czy zwykły grill itp.)

Dekoracje nie muszą być zawsze standardowe Dekoracje nie muszą być standardowe
Kompozycje w odcieniu fioletu i niebieskiego Kompozycje w odcieniu fioletu i niebieskiego

2. Krok drugi:
Do pełnego wykonania kompozycji na przykład stołowych, będą nam potrzebne florystyczne dodatki np. gąbki wypełniacze, pojemniki szklane, czy stojaki - wszystkie wielokrotnego zastosowania.

Praca flotrystyczna polega na szczegółach Praca flotrystyczna polega na szczegółach
Bogaty materiał florystyczny Bogaty materiał florystyczny

3. Krok trzeci:
Projektujemy kompozycję minimalistycznie, używamy maksymalnie trzech kolorów do jednego zestawu dekoracyjnego, przy czym wszelkie odcienie zieleni są mile widziane!

Pomysł na ozdoby w kolorze BLUE Pomysł na ozdoby w kolorze BLUE
Jak najlepiej podejść do dekoracji? Jak najlepiej podejść do dekoracji?

4. Krok czwarty:
Jeśli impreza nie odbywa się tego samego dnia, a pogoda akurat jest wyśmienita, przechowujemy do czasu dekorowania wszystkie kompozycje w zimnym pomieszczeniu (najlepeij w piwnicy, lub w lodówce, jeśli mamy miejsce.

Wykonanie: Grażyna Gaszyna, Neuss