Akcja Timberland w Krakowie: Serv-a-palooza

15 września w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Parkowa” w Krakowie odbyła się czwarta polska edycja programu Timberland Serv-a-palooza. Wolontariusze z Timberland oraz Sizeer, Umbro i Centrali Marketing Investment Group, wsparci przez wychowanków placówki przepracowali łącznie 540 godzin – ekologicznie i społecznie.


Wolontariusze posadzili 100 drzewek, pod które wcześniej przygotowywali grunt. Oczyścili teren - na którym rosną drzewka wzdłuż ogrodzenia – o łącznej powierzchni ok. 500 m2. Pomalowali nieczynny basen, na którym powstało ogromne graffiti. Pomalowali drewnochronem płotki i ogrodzenia. Odnowili słupy na boisku do koszykówki. Zamontowali piłkochwyty o powierzchni 60 m2, siatki na bramkach, na boisku piłkarskim i nową siatkę do siatkówki. Wykarczowali i oczyścili teren przy boisku. Skosili murawę na boisku. Wywieźli zalegające płyty chodnikowe i kamienie. Oczyścili z zalegającego gruzu teren wokół grilla i miejsce na ognisko. Posprzątali bieżnię do skoku w dal i dokładnie oczyścili z porastających roślin piaskownicę. Pracy wystarczyło na siedem godzin z bardzo krótką przerwą na posiłek.

Wspólna praca wolontariuszy Wspólna praca wolontariuszy
Akcje Timberland zatytułowane Serv-a-Palooza-2009 Akcje Timberland zatytułowane Serv-a-Palooza 2009


Do Krakowa przyjechali pracownicy sklepów Timberland m.in. z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Radomia, Częstochowy, Katowic, czy Sosnowca. Pracownicy firmy udowodnili, że nikogo nie trzeba mobilizować do pracy w wolontariacie. Z pomocą przyszli im również podopieczni placówki. Każdy chciał malować, sadzić drzewka, nawet przenosić ciężkie płyty chodnikowe.

Timberland w Polsce Timberland w Polsce
Uczestnicy akcji Timberland Uczestnicy akcji Timberland


Akcję można było śledzić na Blipie, Facebooku i blogu firmowym MIG – UwolnijSwojCzas.pl. To już czwarta placówka w Krakowie, w której pracował Timberland, i na tym nie koniec. Wśród pracowników prowadzona jest zbiórka rzeczy i artykułów spożywczych, które przekazane zostaną do wybranego domu dziecka przy Al. Pod Kopcem w Krakowie i Fundacji „Bezpieczne Dziecko”. Spontaniczna akcja Centrali przeniosła się na sklepy. Do Krakowa dotarły już rzeczy zebrane na Śląsku. Do zbiórki przyłączyli się również znajomi i zaprzyjaźnieni – między innymi Fundacja Graal i wiele osób prywatnych.

Więcej informacji:
Justyna Dziegieć z Timberland
kontakt: justyna.dziegiec@miggroup.com