Organiczne ziemniaki szansą dla Europy Wschodniej

Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości, co jest silną stroną rolnictwa wschodnioeuropejskiego, nich przejedzie się latem na Łotwę na seminarium ziemniaczane. Organizatorem jest www.ekoconnect.org promujące rolnictwo organiczne w naszej części Europy. Termin od 12 do 16 lipca.
Podczas targów Organic Marketing Forum 2010 Podczas targów Organic Marketing Forum
Wizyta w hurtowni BioPlanet Wizyta w hurtowni BioPlanet
Organic Marketing Forum - Warszawa 2010 Organic Marketing Forum - Warszawa 2010

Organizacja pozarządowa EkoConnect e.V. jest po raz kolejny partnerem wspólnego przedsięwzięcia międzynarodowego w branży BIO: we współpracy ze stowarzyszeniem łotewskiego rolnictwa organicznego ALOA (Association of Latvian Organic Agriculture) i holenderskiej fundacji the Avalon Foundation. Lipcowe trzydniowe seminarium na temat uprawy, marketingu i procesów technologicznych związanych ze sprzedażą organicznych ziemniaków (kartofli) będzie szansą nie tylko do poznania osób z branży, ale przede wszystkim zdobycia merytorycznej wiedzy zawodowej. Wykłady będą się odbywać po angielsku i rosyjsku.

Seminarium w terminie od 12 do 16 lipca odbędzie się w pięknie położonym hotelu konferencyjnym w Cēsis (100 km od Rygi). Zaproszeni uczestnicy to sprzedawcy, konsultanci techniczni, menedżerowie farm i sami producenci ziemniaków z Rosji, Kazachstanu, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Niemiec.

Wykłady i warsztaty będą prowadzone przez ekspertów marketingu, znajdzie się tutaj także miejsce na omówienie procesu certyfikacji, czy zasad uprawy i kultywacji ziemniaka bio. Dodatkową atrakcją praktyczną są wizyty w Instytucie nasiennictwa, na farmie organicznych ziemniaków, a także w przedsiębiorstwie zajmującym się pakowaniem tych warzyw.

Celem seminarium jest dostarczenie uczestnikom kompetentnej wiedzy a także odpowiedź na pytania, jakie zawsze pojawiają się w momencie zmiany upraw na system ekologiczny. Są jeszcze wolne miejsca na to wydarzenie.

Więcej informacji, w tym program i formularz aplikacyjny: www.ekoconnect.org
Ekoconnect jest także organizatorem corocznych warszawskich targów połączonych z konferencją na temat żywności organicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej informacji na ten temat w tym miejscu na Ogrodniku.

Zapraszamy,
Redakcja Mój-Ogrodnik.pl