Ekoinnowacje w budownictwie turystycznym

Ekologiczne rozwiązania technologiczne oraz ciekawe realne przykłady materiałów budowlanych na hotel zostaną przedstawione podczas konferencji w Warszawie 5 listopada 2009r. Z ciekawych tematów polecamy rozwiązania w zakresie energii odnawialne, recyklingu wody, czy zielony marketing w eko-budynkach.
Eko czy nie eko budownictwo? Eko czy nie eko budownictwo?


Primavera PR&Events zaprasza 5 listopada 2009r. - podczas targów Targów WorldHotel 2009 w Warszawie - na bezpłatną konferencję „Eco innowacje w budownictwie i zarządzaniu obiektami turystycznymi i konferencyjnymi”. W programie m.in. wskazówki jak zbudować ekologiczny obiekt, jak nim zarządzać i go promować, jakie atrakcje proponować, aby hotel był atrakcyjny dla gości świadomych ekologicznie oraz jak zdobyć certyfikat ekologicznego budynku i fundusze unijne na budowę lub modernizację obiektu.

"Budownictwo ma ogromy wpływ na zużycie surowców naturalnych. W Europie budynki odpowiedzialne są za zużycie 40% energii i emisję 36 % gazów cieplarnianych. Faktem są również zmiany klimatyczne, które spowodowane są w dużej mierze działalnością człowieka. Podróże, organizacja imprez masowych , konferencji nie pozostają tu bez znaczenia. Dzięki świadomemu działaniu oraz wykorzystywaniu najnowszych rozwiązań w budownictwie możemy odnieść wymierne korzyści z redukcji emisji Co2 i zużycia energii oraz zniwelować negatywne oddziaływanie na środowisko i społeczność lokalną."

Jak stworzyć u siebie sielską dolinę? Jak stworzyć u siebie sielską dolinę?
Hotel idealny to hotel zrównoważony Hotel idealny to hotel zrównoważony

W programie konferencji m.in.:
* Eco -rozwiązania technologiczne i eco-metody ( ciekawe przykłady),
proces budowy, materialny budowlane.
* Planowanie, zarządzanie i marketing obiektów turystycznych na przykładzie pięcio -eko- gwiazdkowego Rancza EcoFrontiers.
* Planowanie eko- budynków w odniesieniu do lokalizacji, dostępnych zasobów i
rodzaju klientów: rozwiązania w zakresie energii odnawialnej; recykling wody; gospodarka odpadami;
zaopatrzenie w ekologiczne; materiały, wyposażenie i żywność; zielony marketing w eko-budynkach.
* Green eventy jako sposób podniesienie atrakcyjności zielonego hotelu.
* Certyfikacja zielonych obiektów.
* Dofinansowanie inwestycji ekologicznych.

***
Centrum Targowo Kongresowe MT Polska, ul.Marsa 56C, Warszawa
Rejestracja w tym miejscu
Źródło informacji: Monika Krusiewicz Primavera PR&Events