Spotkanie Green Events Club po raz trzeci w Warszawie

31 sierpnia w restauracji Jazz Bistro Zen w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie osób zainteresowanych ekologią, choć niekoniecznie z nią związanych zawodowo. Tym razem było poświęcone dwóm tematom: CSR i ekologia w branży wydawniczej oraz organizowanie ekologicznych eventów rowerowych.
Związek czlowieka z przyrodą? Związek człowieka z przyrodą korzyścią dla?


Tradycyjnie już spotkanie składało się z dwóch prezentacji. Jako pierwsza wystąpiła Katarzyna Dulko, manager CSR w Axel Springer Polska, która opowiedziała o działaniach dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu w firmie prasowej. Jak twierdzi, dbałość o środowisko naturalne w każdej, dużej firmie powinna odgrywać dużą rolę. Szczególnie kiedy jest to firma, taka jak np. wydawnictwo, gdzie zużywa się ogromne ilości papieru.

W swojej działalności wydawnictwo prasowe kładzie duży nacisk min na : świadomość ekologiczną czytelników, pracowników i partnerów, dba o przyjazną dla środowiska obróbkę surowców, wpływa na dostawców, stosuje ekologiczne, efektywne technologie i materiały, prowadzi recykling zwrotów wydawniczych, dba oszczędne gospodarowanie odpadami, energią i emocjami. Więcej na ten temat w Raporcie Ekologicznym Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Katarzyna Dulko, Axel Springer Polska Katarzyna Dulko o ekologii w prasie
bartosz Suchecki o eventach na rowerze Bartosz Suchecki o eventach na rowerze

W drugiej części spotkania uczestnicy mieli okazje dowiedzieć się, w jaki sposób zorganizować ciekawy, firmowy event z wykorzystaniem rowerów. Bartosz Suchecki, freelancer, organizator turystyki wyjazdowej i przyjazdowej opowiedział o możliwościach wykorzystania różnego rodzaju rowerów na różnych rodzajach imprez. Może to być piknik rodzinny podczas którego mogą odbywać się konkurencje sprawnościowe dla dzieci a wycieczki rowerowe dla rodziców. Niepowtarzalnym doświadczeniem , jest też rajd na orientację, którego celem jest np. poszukiwanie skarbu nawiązujący do historii lub atrakcji turystycznych danego miejsca lub profesjonalne zawody z obstawą sędziowską oraz pucharami. Aby impreza rowerowa była udana i spełniała oczekiwania zleceniodawcy powinna być dostosowania stopniem trudności do struktury uczestników. Innym wonnym elementem jest wykorzystywanie dobrej jakości rowerów, zapewnienie mechaników, pilotów na trasie oraz wody i jedzenia dla uczestników.

Spotkanie Green Events było bezpłatne. Wystarczyło się zgłosić mailowo u organizatorów.
Więcej informacji: Primavera PR and Events