Sprzątanie w ogrodzie minimalnym wysiłkiem

Jesień w ogrodzie kojarzy się z porządkami i ciężką pracą. Warto jednak zostawić ogród w jak najlepszej formie, by na wiosnę znów zachwycał swoim wyglądem. Użycie odpowiednich narzędzi sprawi, że praca będzie szybsza i przyjemniejsza, a cokolwiek zaburzy piękno ogrodu zostanie... dosłownie zdmuchnięte!
jak posprzątac liście bez wysiłku, ale jednak z energia? jak posprzątac liście bez wysiłku, ale jednak z energia?

Pozbyć się liści?

Jesienią ogród może być regularnie sprzątany z opadłych liści. Minimalnie - trzeba zadbać o trawniki – przykryta nimi murawa bardzo szybko zaczyna chorować. Warto też poświęcić trochę czasu ścieżkom i podjazdom – pokryte liśćmi mogą być niebezpiecznie śliskie. Można je usuwać ręcznie za pomocą grabi albo szczotki, ale jest to czasochłonne. Pojawia się również problem, co zrobić z zebranymi liśćmi. Pomocna może okazać się dmuchawa. Umożliwia nie tylko sprzątanie liści, ale również śmieci, skoszonej trawy, ściętych fragmentów gałęzi z żywopłotu.

Wybrać najlepszą dmuchawę

Trzeba pamiętać, że maszyna powinna mieć skuteczny układ tłumienia drgań. Amortyzatory zmniejszają obciążenie ramion i dłoni użytkownika. Należy także zwrócić uwagę na moc silnika – do większych powierzchni potrzeba wydajniejszych maszyn. Warto też sprawdzić, czy maszyny wyposażona jest w profesjonalny filtr powietrza umożliwiający długotrwałą pracę w warunkach dużego zapylenia.

Do profesjonalnej pracy najlepiej nadają się modele plecakowe wyposażone w szelki z pasem biodrowym oraz paskiem na wysokości piersi, redukującym obciążenie pleców.
Przy jesiennych porządkach w mniejszych ogródkach niezastąpiona może okazać się dmuchawa z możliwością zbierania. Po dołączeniu odpowiednich elementów dmuchawa działa tak samo, jak odkurzacz.

„Dmuchawy firmy Husqvarna wyróżnia wielozadaniowość: możliwe jest zbieranie liści w trybie odkurzania. Co więcej, niski hałas silników sprawia, iż urządzenia te stosowane mogą być w obrębie osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu sprzyjają użytkownikowi, jak i jego otoczeniu”- powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Informacje: Husquarna