Wydajne i szybkie kosiarki dla profesjonalistów

Nowoczesne kosiarki Husqvarna o zerowym promieniu skrętu przeznaczone są do profesjonalnej, wydajnej pracy w parkach, ogrodach oraz koszenia zieleni przydrożnej. Cechuje je zwrotność i wytrzymałość. Maszyny z serii ZTH dobrze nadają się do intensywnej, ciągłej pracy i częstego transportu.
Profesjonalne kosiarki Profesjonalne kosiarki

Dzięki oddzielnemu hydraulicznemu napędowi kół można manewrować z niezwykłą precyzją, a kosiarka obracając się wokół własnej, osi ma zerowy promień skrętu. Sterowana za pomocą dźwigni kosiarka ZTH powstała w USA, stając się profesjonalnym i popularnym narzędziem pracy profesjonalistów. Kosiarki te sprawdzają się najlepiej na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie przy wysokich prędkościach, zapewniają olbrzymią wydajność.

Najwyższa wydajność i wygoda użytkowania

Duże, szerokie koła tylne rozkładają ciężar maszyny na dużą powierzchnię, co skutkuje minimalnym zgnieceniem trawy. Nisko umieszczony środek ciężkości nadaje maszynie bardzo dobre własności trakcyjne i stabilność, co jest szczególnie ważne podczas pracy w nierównym terenie. System chłodzenia sprawia, że poszczególne podzespoły pracują w optymalnej temperaturze – nawet w gorący dzień. Trwała i jednolita rama wykonana ze spawanej stali i wytrzymałe przednie koła samonastawne ze stożkowymi łożyskami rolkowymi zapewniają długą i wydajną pracę. Wygodne stanowisko operatora i efektywne wytłumienie drgań maszyny zmniejszają wysiłek i podnoszą komfort pracy. Fotel jest dodatkowo wyposażony w system EVC (elastometrycznej kontroli drgań). Maszyny mają niewielkie rozmiary, łatwo je załadować i rozładować, są wygodne w częstym transporcie.

Łatwy dostęp podczas prac serwisowych

„Podwozie kosiarek jest otwarte. Korki spustowe oleju, punkty smarowania, podzespoły elektryczne, a także regulacja urządzenia tnącego i układu hydraulicznego są bardzo wygodnie rozmieszczone, dzięki czemu czas postojów jest maksymalnie skracany. Ponadto, łatwy do zdjęcia panel pod stopami operatora zapewnia dostęp do góry urządzenia tnącego, na potrzeby czyszczenia, np. smarowania piast czy wymiany pasków”– powiedział Paweł Przywózki, ekspert firmy Husqvarna.

W świecie profesjonalnych kosiarek W świecie profesjonalnych kosiarek

Profesjonalni użytkownicy mogą wybierać wśród następujących modeli:

Husqvarna PZ 29D
Szybka i wydajna maszyna z silnikiem wysokoprężnym o dużej mocy, należąca do największych kosiarek o zerowym promieniu skrętu. Bardzo solidna i jednocześnie wygodna w użytkowaniu. Kosi dokładnie, rozrzucają równomiernie ścinki trawy – nawet przy dużej prędkości jazdy. Kosiarka PZ 29D może zostać wyposażona w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub w urządzenie Combi, co powala na zmianę trybu koszenia z rozdrabniania na tylny wyrzut i odwrotnie.

Husqvarna PZ 29
Model z silnikiem benzynowym należący do serii PZ to połączenie dużej mocy, wydajności i trwałości. Jest to niezwykle wydajna maszyna, która radzi sobie z dużymi terenami, pozostawiając perfekcyjnie skoszony trawnik i równomiernie rozłożone ścinki trawy – nawet przy dużej prędkości jazdy. PZ 29 może zostać wyposażona w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub urządzenie Combi, umożliwiające zarówno rozdrabnianie, jak i pracę z tylnym wyrzutem.

Husqvarna P-ZT 26
Maszyna ta zawdzięcza wysokie osiągi dwucylindrowemu silnikowi Kawasaki FX. Wygodne miejsce pracy z łatwo dostępnymi urządzeniami sterującymi i ergonomicznie wyprofilowanymi dźwigniami. Unoszenie urządzenia tnącego i zmiana wysokości cięcia za pomocą pedału umożliwia prostą i szybką regulację. Model P-ZT 26 może zostać wyposażony w urządzenie tnące z wyrzutem bocznym lub urządzenie Combi, umożliwiające koszenie z rozdrabnianiem i tylny wyrzut.

Informacje: Husquarna
Więcej w dziale TRAWNIKI