Justyna Kucharska: MDA Promotion z ekologicznymi produktami

Trendy ekologiczne zyskują coraz większe rzesze zwolenników. MDA promuje wśród swoich klientów ekologiczne gadżety, które umożliwiają zmianę wizerunku firmy w oczach konsumentów oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. W portfolio: ekologiczne torby i kalendarze z makulatury.
Justyna Kucharska z MDA Promotion Justyna Kucharska z MDA Promotion


Redakcja Mój-Ogrodnik.pl
Czym charakteryzuje się ekologiczny gadżet?
Justyna Kucharska
Cechą charakterystyczną gadżetów ekologicznych - oferowanych przez MDA Promotion - jest to, że zostały wykonane z materiałów, nadających się do ponownego przetworzenia, jak również z surowców otrzymanych z recyklingu takich jak: makulatura, przetworzone butelki PET, bawełna, len, czy juta.


Redakcja Mój-Ogrodnik:
MDA istnieje na rynku od wielu lat. Specjalizujecie się w produktach reklamowych, ale także eventach. Skąd pomysł, by zaoferować klientom produkty EKO?
Justyna Kucharska
Miało to związek z naszym zaangażowaniem w ekologię oraz rosnącą świadomością społeczeństwa w tej kwestii. Statystyki wskazują, że coraz więcej osób stara się żyć w zgodzie z naturą oraz wybiera produkty ekologiczne. Juz czterech Europejczyków na pięciu zwraca uwagę na wpływ kupowanych przez siebie produktów na środowisko. Zmusza to firmy do poszukiwania alternatywnych form reklamy, które dotrą do tej właśnie grupy odbiorców. Dlatego też uważamy, że gadżety ekologiczne sprawdzą się nie tylko jako nośnik reklamowy, ale także będą naszym osobistym wkładem w ochronę środowiska.
Chociaż rynek ekologiczny w Polsce jest bardzo młody, ekologiczne gadżety reklamowe zyskują coraz większą popularność wśród firm współpracujących z nami. W ofercie posiadamy szeroka gamę ekologicznych gadżetów, są to: opakowania, kalendarze, zestawy piśmiennicze, naturalne kosmetyki i świece, zegary, latarki, ładowarki, kalkulatory, pedometry, radia zasilane na dynamo, baterie słoneczne, wodę.

Redakcja Mój-Ogrodnik:
Wasz sztandarowy produkt to kalendarze dla firm. Oferujecie także kalendarze ekologiczne – wykonane z makulatury. Jakie dokładnie mają właściwości tego rodzaju kalandrze? Skąd pochodzą materiały do ich produkcji?
Justyna Kucharska
Jako jedyni w Polsce wydajemy ekologiczne kalendarze w 100% z przetworzonej w procesie recyklingu makulatury. W naszej ofercie znajdują się także ekologiczne okładki do kalendarzy wykonane z tektury z lnu lub bawełny. Z bawełny wykonujemy również dodatki do kalendarza jak tasiemkę czy kapitałkę. Papier sprowadzamy z renomowanych papierni europejskich. Posiada on ekoznak zwany potocznie „błękitnym aniołem”, który jest najstarszym oznaczeniem ekologicznym istniejącym w Europie. Kalendarze wykonane z materiałów ekologicznych są wysokiej jakości, a dodatkowo, po okresie użytkowania, można je poddać ponownemu recyklingowi.

Redakcja Mój-Ogrodnik:
Inny znany produkt to torby ekologiczne: Eco bags. Jaki klient ma wybór?
Justyna Kucharska
W ofercie mamy wiele modeli toreb ekologicznych, ale stale wprowadzamy nowe wzory. Torby ekologiczne nie są już szare, ale kolorowe, z optymistycznymi motywami. Co więcej możemy wykonać torby ekologiczne wg dowolnego, indywidualnego projektu, które z pewnością mile zaskoczą klientów. Polecamy torby wykonane z przetworzonych butelek PET, które są bardzo pojemne i wytrzymałe. Coraz więcej osób na zakupy zabiera właśnie taką, oryginalną torbę –jest to nowy trend, nieograniczony wiekiem użytkowników. Często widzi się, z torbami ekologicznymi, zarówno nastolatków jak i starsze osoby. Jest to niezwykle optymistyczny widok, który sugeruje, że z naszą świadomością ekologiczną jest coraz lepiej.

Zestaw toreb ekologicznych MDA Promotion Zestaw toreb ekologicznych MDA Promotion


Redakcja Mój-Ogrodnik:
Jakie życzenia i wymagania ma klient zorientowany na ekologię? Czy trudno jest im sprostać?
Justyna Kucharska
Klienci kupujący gadżety ekologiczne mają najczęściej wysoką świadomość ekologiczną. Są to osoby otwarte, pogodne, pełne energii i z dużą ilością pomysłów. Takim klientom zależy, aby gadżety były wykonane
z materiałów ekologicznych z dwóch powodów: po pierwsze pozwala to chronić środowisko naturalne, które
i tak w dużej mierze zostało już zniszczone przez człowieka. Po drugie wybór gadżetów ekologicznych pozwala firmie na zbudowanie pozytywnego wizerunku wśród klientów, którzy ostatnio coraz chętniej angażują się
w wszelkiego rodzaju akcje mające na celu przywrócić i chronić środowisko, w którym żyjemy.

Chętnie współpracujemy z takimi klientami. Mimo, że czasami nie jest łatwo sprostać ich wymaganiom, taka współpraca daje nam ogromna satysfakcję. Przykładem mogą tu być ekologiczne puzzle.

Redakcja Mój-Ogrodnik:
Czy Pani zdaniem rzesze klientów „wrażliwych ekologicznie” będą się rozszerzać?
Justyna Kucharska
Zdecydowanie tak. Trendy ekologiczne zyskują coraz większe rzesze zwolenników. Na półkach sklepowych możemy znaleźć zdrową żywność oznaczoną specjalnymi znakami, inżynierowie pracują nad stworzeniem ekologicznego samochodu, a prywatne gospodarstwa domowe coraz częściej wykorzystują do ogrzewania budynków energię pozyskaną z baterii słonecznych i wnętrza ziemi. Dlatego też i my staramy się promować wśród naszych klientów ekologiczne gadżety, gdyż umożliwiają one zmianę wizerunku firmy w oczach konsumentów oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.

Dziękuję za rozmowę,
Katarzyna Dulko
Redakcja Mój-Ogrodnik.pl

Więcej informacji: MDA Promotion