Maseczka odświeżająca z ogórków (eko)

Wraz z latem co prawda mija ogórkowy sezon, ale my na początek jesieni, proponujemy wykorzystać to smakowite warzywo. Tym razem nie jako składnik kanapki lub sałatki, ale jako domowy ekologiczny kosmetyk! BioKurier podaje na łamach ogrodnika prosty przepis - warto zastosować chociażby na próbę, a może zrezygnujemy z kosmetycznych specyfików.
Można nie tylko jeść, ale i modelować Można nie tylko jeść, ale i modelować

Dla kogo najlepsza?

Medycyna naturalna często podkreśla, że maseczka ogórkowa jest w szczególności przeznaczona dla osób cierpiących na problemy skórne: cerę z rozszerzonymi porami, cerę tłustą i trądzikową. Kuracja jest przeznaczona zarówno dla pań jak i dla panów - najlepiej zrobić sobie wieczór maseczkowy wspólnie.

Jak przyrządzać maseczkę?

Pokroić cieniutko świeże, ekologiczne ogórki (najlepeij z własnego warzywnika) i starannie położyć plasterki na twarzy i szyi. By okład zachował świeżość i nie zsuwał się, można przykryć go wilgotnym lub płóciennym ręcznikiem albo innego rodzaju kompresem. Maseczkę trzymać na twarzy około 15-20 minut.

A może jakieś dodatki?

Ogórek można również połączyć z ekologicznym nabiałem (np. twarogiem, jogurtem naturalnym) odrobiną miodu bio, mielonymi płatkami bio lub innymi owocami itp. Maseczki wykonuje się mieszając dowolne składniki i tworząc z nich jednolitą, gładką masę, którą pozostawiamy na twarzy 15-20 minut. Jogurt, twaróg i płatki sprawią, że skóra stanie się miękka, elastyczna, dobrze odżywiona, a dzięki drobno potartemu ogórkowi nabierze właściwego koloru.

Domowy ogórek dobry kosmetyk Domowy ogórek dobry kosmetyk
mały, podłużny, odświeżający mały, podłużny, odświeżający

Skutecznych i odprężających kuracji życzą Redakcje Ogrodnika oraz BioKurier !