Firma WERTANGEBOT w magazynie biznesowym Forbes

Z przyjemnością informujemy, że firma WERTANGEBOT (co w języku niemieckim oznacza Wartościową Ofertę), która jest właścicielem i inicjatorem powstania portalu Mój Ogrodnik została wyróżniona przez miesięcznik biznesowy Forbes. Wszystko w lipcowym numerze Forbesa 2011 w dodatku specjalnym Liderzy Zrównoważonego Rozwoju.
Ekologiczne ogrodnictwo i konsumpcja na portalu Mój Ogrodnik Ekologiczne ogrodnictwo i konsumpcja na portalu Mój Ogrodnik

"Firma Wertangebot z Oświęcimia doradza w projektowaniu ogrodów nienaruszających naturalnego ekosystemu" - to motto i trzon naszej działalności gospodarczej, a zarazem edukacyjnej portalu Mój Ogrodnik, który jest jej częścią. Takie połączenie biznesu z działalnością prospołeczną i ekologiczną zostało docenione przez prestiżowy miesięcznik Forbes w artykule pt "Liderzy Zielonej Epoki" autorstwa Magdaleny Krukowskiej.

O konkursie i publikacji FORBESA

Magazyn o biznesie Forbes oraz firma doradcza PwC wspólnie przyczyniły się do najnowszej publikacji o działaniach CSR w Polsce. Inspiracją do niej były wyniki pierwszej edycji konkursu "Liderzy Zrównoważonego Rozwoju". Wzięło w nim udział ponad 70 przedsiębiorstw. Wyniki konkursu zostały przedstawione w raporcie "Liderzy Zrównoważonego Rozwoju" będącym integralną częścią lipcowego numeru Forbesa. Jego celem było pokazanie najlepszych praktyk, które z jednej strony są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a z drugiej - przyczyniają się do sukcesu biznesowego. Dzięki zgłoszeniom firm udało się jednocześnie przedstawić największe wyzwania i szanse biznesowe związane ze zrównoważonym rozwojem w Polsce.

Najlepsze praktyki na polskim rynku wyłoniła Kapituła ekspertów do spraw zrównoważonego rozwoju. Działania firm były oceniane w wybranych obszarach (np. sprzedaż, produkcja, logistyka, zakupy) pod względem ich wpływu społecznego lub środowiskowego oraz jednoczesnych korzyści biznesowych (np. finansowych, operacyjnych, wizerunkowych). Podsumowanie konkursu także pod tym adresem.

Serwis internetowy WERTANGEBOT jest także aktywnym graczem w sprzedaży wartościowych produktów polskich, w tym ekologicznych, na rynku niemieckim. Zapraszamy do rejestracji na Wertangebot.de i wykupienia zaawansowanego profilu promocyjnego w Niemczech!