Biznes wspiera mobilność w stylu eko

IKEA Kraków, chcąc przekonać mieszkańców do korzystania z transportu publicznego i pojazdów ekologicznych, oficjalnie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września). W ramach akcji „Rowerem na zakupy” i „Rowerem do pracy” dla klientów i pracowników IKEA Kraków przygotowano liczne niespodzianki i bonusy, a w zwieńczający kampanię Europejski Dzień Bez Samochodu (22 września) szczególnie wyróżnieni zostaną wszyscy niezmotoryzowani.
Kraków przoduje w inicjatywach eko Kraków przoduje w inicjatywach eko
IKEA i kreatywne podejscie do ekologii IKEA i kreatywne podejscie do ekologii
Jeśli powietrze ma być takie czyste? Jeśli powietrze ma być takie czyste?

- Wierzymy, że jest to inicjatywa, która w świadomości i zachowaniu krakowian wprowadza pozytywne zmiany, a edukacja dotycząca ekologicznego podróżowania w niedalekiej przyszłości przyniesie wymierne korzyści nam wszystkim – mówi Agata Czachórska, koordynująca działania na rzecz środowiska w IKEA Kraków. – Patrząc na alarmujące dane o zanieczyszczeniu powietrza w Krakowie, taki tydzień „oddechu” jest jego mieszkańcom naprawdę potrzebny. Tym bardziej zależy nam, aby w akcję zaangażować zarówno Klientów, jak i pracowników – dodaje.

Warto przesiąść się na rower lub skorzystać z komunikacji miejskiej 20 września, w ramach akcji „Rowerem na zakupy”, na wszystkich cyklistów odwiedzających krakowski sklep IKEA czekają liczne bonusy. Każdy, kto w tym dniu przyjedzie do IKEA Kraków na rowerze, otrzyma bon do restauracji IKEA oraz 50% rabatu na usługę transportową. To jednak nie wszystko - w godz. od 10:00 do 18:00 miłośnicy „bezemisyjnych” jednośladów będą mogli skorzystać z bezpłatnego, profesjonalnego serwisu rowerowego przed IKEA Kraków. Na terenie sklepu stanie też specjalny rower z przyczepką wypełnioną produktami IKEA w ergonomicznych opakowaniach. Celem ekspozycji jest uświadomienie klientom, że również na większe zakupy można udać się rowerem.

22 września, w Europejskim Dniu Bez Samochodu, wszyscy podróżujący do IKEA rowerem lub środkami komunikacji miejskiej otrzymają 50% rabatu na usługę transportową i smaczny upominek z asortymentu IKEA FOOD. Przygotowano też specjalne niespodzianki.

Rowerem nie tylko na zakupy, ale również do pracy i szkoły

- Codziennie około 10% naszych pracowników dojeżdża do pracy rowerem. Oprócz 27 bezpiecznych stojaków dla klientów, wydzieliliśmy osobny parking dla osób zatrudnionych w IKEA Kraków - mówi Agata CzachórskaLiczymy, że w Tygodniu Zrównoważonego Transportu pozyskamy kolejnych chętnych do zamiany samochodu na rower - dodaje. IKEA Kraków opracowała specjalny system gratyfikacyjny dla pracowników. Każdy, kto w dniach 16 – 22 września przyjedzie do pracy na rowerze, otrzyma upominek oraz bezpłatny posiłek. Ponadto, 18 września, w ramach akcji „Rowerem do pracy”, wszyscy pracownicy-cykliści otrzymają kartę upominkową IKEA o wartości 50 zł. 19 września, w ramach inauguracji akcji „Rowerem do szkoły”, włączą się we wspólny przejazd rowerowy uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych biorących udział w kampanii.

Informacje: IKEA Kraków