EKO Assistance czyli jak robi się ekologiczne produkty i usługi?

Firma, dotychczas kojarzona z call centre i pomocą w wypadkach samochodowych czy obsługą medyczną - Europ Assistance Polska - opracowała nowy program skierowany do zwolenników ekologii i ochrony środowiska. EKO Assistance to pakiet usług informacyjnych i organizacyjnych, które pomogą klientom żyć w zgodzie ze środowiskiem i je chronić. O co chodzi?
EKOludzik w usługach assistance EKOludzik w usługach assistance {EAP)
Ile zielonego jest w zielonym? Ile zielonego jest w zielonym?
Gdzie znaleźć pomoc w drodze do celu? Gdzie znaleźć pomoc w drodze do celu?

Na czym polega usługa pomocy ekologicznej?

EKO Assistance oferuje m.in. całodobowy dostęp do informacji o sklepach prowadzących sprzedaż żywności i artykułów ekologicznych szkółek leśnych, jak również o ośrodkach oferujących wypoczynek ekologiczny (certyfikowane gospodarstwa agroturystyczne, biohotele). Ponadto klienci za pośrednictwem infolinii mogą zdobyć informacje na temat zbiórek zużytych baterii i akumulatorów, surowców wtórnych oraz przeterminowanych leków. Dla zainteresowanych klientów, dostępne są również informacje dotyczące zarówno firm zajmujących się budownictwem energooszczędnym, jak i możliwych dotacji na zakup kolektorów słonecznych.

EKO Assistance oferuje również dostęp do informacji na temat szkoleń i instytucji promujących ekologię.

Jak definiujemy pomoc ekologiczną i kto z niej może skorzystać?

Ponadto, Europ Assistance Polska w ramach EKO Assistance zorganizuje wszelką pomoc związaną z innymi działaniami ekologicznymi, jak np. transport do punktu zbiórki surowców wtórnych leśnych lub innych miejsc zajmujących się recyclingiem i ochroną środowiska.

Cele firmy

"Naszą misją jest niesienie naszym klientom natychmiastowej i skutecznej pomocy assistance na całym świecie. Chcemy jednak nie tylko chronić naszych klientów, ale również środowisko w którym wszyscy żyjemy. Dlatego w naszej strategii zawiera się również promocja działań i postaw proekologicznych. Mamy nadzieję, że ten unikatowy na rynku program pomoże klientom pogłębiać wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska oraz wzmocni ich pozytywne postawy na co dzień" – mówiRyszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance Polska.

W ramach ekologicznej misji, Europ Assistance Polska przygotowała również Dekalog EKO, który w przejrzysty sposób przypomina o zasadach dbania o środowisko. Dekalog dostępny jest na stronie internetowej firmy.

Źródło: Informacja prasowa Europ Assistance Polska