BioKurier partnerem Ogrodnika w promowaniu EkoŻywności

Portal Mój-Ogrodnik.pl nawiązał współpracę z magazynem o rolnictwie ekologicznym BioKurier. Od dzisiaj w dziale EKOżywność będą się ukazywać cykliczne porady przygotowane dla czytelników Ogrodnika przez redaktora BioKuriera. Można wspólnie gotować, komentować, wymieniać się przepisami.
BioKurier radzi na stronach Ogrodnika BioKurier radzi na stronach Ogrodnika

Serwis Biokurier.pl powstał na bazie bezpłatnego czasopisma oproduktach ekologicznych BioKurier, które wydawane jest od 2008 roku.

Misją gazetki oraz portalu jest dostarczanie rzeczowych i szerokich informacji na temat bioproduktów: ekologicznej żywności, naturalnych kosmetyków, ekologicznych tekstyliów czy też środków czystości.

Współpraca z portalem Mój-Ogrodnik.pl będzie polegała na wzajemnej wymianie kontentu związanego z ekologicznym ogrodnictwem i stylem życia. Katarzyna Dulko z portalu ogrodniczego: "Naszym celem jest promowanie ekologicznego stylu życia, dalekiego od tego konsumpcyjnego, który znamy z mediów masowych. Zdrowe odżywianie, szacunek dla przyrody i samego siebie najpełniej wyrażają się w codziennych wyborach - i to kuchennych. Razem z BioKurierem nauczymy się przygotowywać zapomniane współcześnie potrawy typu slow food".

Użytkownicy Ogrodnika będą mogli od teraz przeczytać, skomentować a także zadawać pytania na temat domowych przepisów na chleb, konfitury, czy odżywki - przygotowane wspólnie przez obie redakcje.

"Bliskie są nam ideały Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) i świadomej konsumpcji. Informując o najróżniejszych kampaniach społecznych, inicjatywach, kiermaszach i jarmarkach, pragniemy promować wśród konsumentów ekologiczny i zdrowy styl życia. Dlatego zamieszczamy również artykuły na tematy związane z medycyną naturalna i ekologicznym ogrodnictwem. Oprócz konsumentów, naszymi odbiorcami są sprzedawcy produktów ekologicznych, hurtownicy oraz sami rolnicy ekologiczni. Informujemy na temat ważnych wydarzeń z sektora BIO: konferencji, spotkań, imprez, czy też zmian prawnych - mówi Karol Przybylak z BioKuriera.

Więcej o partnerze Ogrodnika: http://biokurier.pl/kim-jestesmy