Warsztaty z recyklingu w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Budowa społeczeństwa obywatelskiego, zaangażowanego, zainteresowanego sprawami społecznymi i ekologicznymi to długi proces. Dlatego też cieszą nas takie projekty jak Festiwal Przemiany z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy miał szansę zaangażować się nie tylko w kulturę alternatywną, ale też ... recykling i zabawę z odpadami.

Grupa Wzorowo na warsztatach eko GRUPA PROJEKTOWA WZOROWO
Jak wykonać ciekawą konstrukcję z odpadów? Jak wykonać ciekawą konstrukcję z odpadów?

70% Pojemnik to propozycja zastosowania w projektowaniu naturalnej proporcji: zarówno człowiek, jak i Ziemia składają się w 70% z wody. Inspirując się tą myślą zaprojektujecie własne pojemniki, korzystając ze zużytych opakowań. 70% pojemnika + 30% – czego? Odpowiedź na to pytanie pozostawiono uczestnikom warsztatów. Można było stworzyć wazon, konewkę, flakon na perfumy, wannę, termofor, dzbanek – granicą podczas warsztatów ekologicznego tworzenia była tylko wyobraźnia...

Pojemniki na segregowane odpady Pojemniki na segregowane odpady
Reprezentacja Ogrodnika na warsztatach Reprezentacja Ogrodnika na warsztatach eko

Zaprojektuj swój pojemnik odpowiedzialnie. Punktem wyjścia może być cokolwiek: wazon, konewka, flakon na perfumy, umywalka, wanna, karnister, kroplówka, bojler, termofor, dzbanek, czajnik, szklanka, bidon, basen, termos, butelka, baniak, beczka, nawilżacz powietrza, karafka, probówka, studnia, pojemnik na kostki lodu… - Taka właśnie idea przyświecała organizatorom jednego z ciekawszych warsztatów podczas Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Warsztaty były otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób, trwały około połowy dnia i zakonczyły się wspólną prezentacją dokonań w "ekologicznym projektowaniu".

Jakie kombinacje z ekologii? Jakie kombinacje z ekologii?
Każdy mógł się zgłosić na warsztaty z recyklingu Każdy mógł się zgłosić na warsztaty z recyklingu

Redakcja Ogrodnika także aktywnie wzięła udział w warsztatach tworząc konstrukcję ... Eko-kiełkownicy-rozsadnika :-) Zdjęcia z imprezy na kolejnych stronach.

Więcej na temat Festiwalu Przemiany