Ponad 7 tysięcy osób na jednym małym BioBazarze w Warszawie

Sukces BioBazaru przerósł oczekiwania organizatorów. Ponad 7 tysięcy osób odwiedziło pierwszy w Polsce BioBazar, który odbył się 27 listopada na terenie dawnej fabryki Norblina przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie. Trwają przygotowania do drugiego BioBazaru, planowanego na 4 grudnia. Organizatorzy zapowiadają jeszcze większą liczbę dostawców i więcej miejsca. Targ odbywa się w godz. 8.00-17.00 co sobotę do świąt Bożego Narodzenia. Po Nowym Roku BioBazar ruszy 8 stycznia.
Wiele certyfikowanych produktow ekologicznych Wiele certyfikowanych produktow ekologicznych na BioBazarze
Gdzie zrobić certyfikowane ekologiczne zakupy? Gdzie zrobić certyfikowane ekologiczne zakupy?
BioBazary, Internet, znajomi - obecne źródła sprzedaży ekologicznych produktów BioBazary, Internet, znajomi - obecne źródła sprzedaży ekologicznych produktów

Zainteresowanie żywnością z certyfikatami rolnictwa ekologicznego okazało się ogromne. Prawdziwymi hitami były: pieczywo, wędliny, drób, sery owcze i kozie, a także świeże owoce i warzywa, które znikały w błyskawicznym tempie, a sprzedawcy musieli dowozić na miejsce dodatkowe zapasy produktów.

Przyglądaliśmy się uważnie, jakie zakupy robili warszawiacy na pierwszym BioBazarze, słuchamy także na bieżąco wszystkich zgłaszanych do nas uwag, z którymi dzwonią do nas klienci – mówi Barbara Zwolak, odpowiedzialna za kontakty z dostawcami. – Dlatego
na drugim BioBazarze będzie większa liczba dostawców z produktami, które znikały najszybciej. 4 grudnia pieczywo będzie dostarczane przez dwie piekarnie, które posiadają certyfikaty, dwóch dostawców ekologicznych wędlin, pojawi się również więcej warzyw i owoców sezonowych: jabłek, ziemniaków, buraków i marchwi.

Organizatorzy zmodyfikowali też ustawienie stoisk i dostawili jeszcze jeden namiot. Poprawi to przepływ kupujących między stoiskami, a także dostęp do tych najbardziej obleganych. Dostawcy również dążą do ułatwienia zakupów klientom, dlatego też zapowiedzieli zarówno więcej obsługujących, jak i większy asortyment produktów.

4 grudnia, podobnie jak w poprzednią sobotę, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie rozda choinki z certyfikatem FSC. Pierwsze 150 osób, które przyniosą ze sobą i zostawią na BioBazarze cztery małe elektrośmieci (np. telefon, suszarkę, radio) lub dwa średniej wielkości (np. telewizor, komputer) lub jeden duży (np. lodówkę, pralkę) otrzyma w zamian żywą, pachnącą choinkę w ziemi, z zawiązką korzeniową.

BioBazar jest doskonałą przestrzenią do spotkań wszystkich uczestników rynku ekologicznego, którą organizatorzy pragną na stałe wpisać w życie mieszkańców Warszawy i okolic. W czasie targów konsumenci spotykają dostawców, mogą zapytać o szczegóły uprawy, hodowli czy produkcji, poznać proces certyfikacji i zrozumieć różnicę, która przekłada się na jakość.

W sobotę o godz. 12 dzięki uprzejmości Teatru Scena Prezentacje i Agencji Against Gravity, organizatora festiwalu Planete Doc Review, odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Nakarmimy świat” w reżyserii Erwina Wagenhofera. Jest to film o drodze, jaką przebywa żywność, o jej marnowaniu i zagadnieniu dystrybucji żywności w dzisiejszym świecie. Wstęp na film jest wolny.

Opracowanie: Informacja prasowa MyEcolife, Katarzyna Wieczorek