Zielony majowy piknik w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza nie do końca kojarzy nam się z ekologią, dlatego warto pochwalić tych, którzy próbują coś z tym zrobić. I nie tylko o kojarzenie tu chodzi, ale o realne zadrzewianie przy współpracy samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu. Już 26 maja zapraszamy na piknik ekologiczny z Fundacją Aeris Futuro i partnerami. Organizatorzy akcji CZAS NA LAS przygotowali szereg eko-atrakcji dla wszystkich uczestników Zielonego Wydarzenia.
Kontakt z przyrodą i szacunek od małego Kontakt z przyrodą i szacunek od małego
Joanna namawia do sadzenia drzew Joanna namawia do sadzenia drzew
jak poprawnie i efektywnie posadzić drzewa? jak poprawnie i efektywnie posadzić drzewa?

W najbliższy czwartek - 26 maja - w Dąbrowie Górniczej, w pobliżu zbiornika Pogoria IV, Fundacja Aeris Futuro wraz z firmami: TAURON Polska Energia i Arcelor Mittal Poland rozpocznie obsadzanie miasta sadzonkami pół tysiąca drzew. Akcja w Dąbrowie Górniczej to część ogólnopolskiego programu Fundacji Aeris Futuro pod nazwą CZAS NA LAS, nad którym honorowy patronat sprawuje Minister Środowiska, a działania wpisane są w kampanię agendy ONZ ds. Środowiska UNEP "Obsadźmy naszą planetę".

"Przez 3 lata działalności Fundacji posadziliśmy na terenie Polski ponad pół miliona drzew, dzięki którym zoffsetowanych zostanie 80 tys. ton emisji gazów cieplarnianych, ale to nie koniec" – mówi Joanna Mieszkowicz, Prezes Zarządu i założycielka Fundacji Aeris Futuro. "Przed nami kolejne wyzwania, jak to w Dąbrowie Górniczej, gdzie w ramach projektu posadzimy łącznie pół tysiąca drzew. Organizatorami Zielonego Wydarzenia są: TAURON Polska Energia i Arcelor Mittal Poland. Mam nadzieję, że to nie ostatnia ekologiczna inicjatywa w tym rejonie " – dodaje Mieszkowicz.

Dla obu przedsiębiorstw eko - działania trwale wpisały się w ich misję i strategię rozwoju. Dla TAURONA to kontynuacja programu „OFFSET z TAURONEM”, w ramach którego koncern finansuje zadrzewianie wybranych terenów aby w ten sposób zneutralizować część emisji CO2, za którą jest odpowiedzialny. Grupa TAURON posiada 35 elektrowni wodnych o łącznej mocy 124,3 MW należących do Spółki TAURON Ekoenergia.

„Stwórzmy klimat dla przyszłości” to motto przyświecające działaniom Fundacja AERIS FUTURO, która w innowacyjny sposób wdraża w Polsce praktyczne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. AERIS FUTURO to jedyna w Polsce organizacja, która kompleksowo zajmuje się carbon offsets, projektami rekompensującymi emisje gazów cieplarnianych do powietrza poprzez sadzenie drzew, zwiększanie efektywności energetycznej oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Fundacja zainicjowała i wdraża standard Zielonych Wydarzeń wśród firm i różnych instytucji. Organizuje kampanie edukacyjne, akcje sadzenia drzew, happeningi i warsztaty kierowane do różnych grup społecznych - dzieci, młodzież, studentów, urzędników, pracowników firm.

Patronat honorowy nad akcją sprawuje Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.
TERMIN: 26 maja 2011r. , zdjęcia zostały zrobione podczas akcji w 2010r.