Jesienne aranżacje

Nadszedł wspaniały czas ciepłych kolorów dzielżanów, rudbekii, jeżówek i traw. To znak nadchodzącej jesieni oraz tworzenia nowych aranżacji w ogrodzie. Listopad to ostatni moment na te prace.

Nie tylko wiosną jest czas na prace ogrodowe. Gdy we wrześniu dzień nie jest już tak gorący to w glebie pozostaje więcej wilgoci, która pomoże roślinom zregenerować się po ich podziale.

Po rozmnożeniu bylin i przygotowaniu podłoża pod nowe nasadzenia możemy stworzyć nowe aranżacje. Przez ostatnie miesiące przygotowywaliśmy się do tego. Obserwując zieleń wiemy jakie rośliny możemy posadzić, jak się rozrosną, a więc z czym sadzić poszczególne gatunki.

Projektujemy ogród Projektujemy ogród

Z powodzeniem możemy przesadzić rośliny w inne miejsce pamiętając aby bryła korzeniowa nie została ukorzeniona oraz aby nie przeschła.

Przesadzanie najlepiej jest wykonywać w chłodniejszy, pochmurny dzień obficie podlewając roślinę zaraz po tym.

Aranżacja nowych miejsc może polegać na zestawieniu roślin dekoracyjnych w danym czasie lub uzupełnianiu ubytków. W ten sposób ogród może być podzielony na rośliny dekoracyjne wiosną, latem lub jesienią czego uzupełnieniem są całosezonowe drzewa i krzewy.

Autor: Beata Dulko-Kaszowska