Zamień ciężkie prace ogrodowe w czystą przyjemność

Nowoczesny ogród wypełniony jest nowoczesną technologią, która ułatwia pielęgnacje roślin, często wykluczając zupełnie jakikolwiek udział osoby odpowiedzialnej za opiekę nad zieleńcem. Nadal jednak korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań i narzędzi standardowych do prac ogrodowych.

Do najbardziej obciążających fizycznie aktywności ogrodowych niewątpliwie należy praca łopatą lub widłami. Praca tymi narzędziami jest ciężka i łatwo przy nich o kontuzję. Natrafienie szpadlem na twardy korzeń lub kamień pod ziemią, tudzież ześlizgnięcie się nogi może zakończyć się zwichnięciem lub inną poważną w skutkach kontuzją.

Technologia Softec™

Czasy kiedy ogrodnik nie miał możliwości wyboru i był często zmuszony pracować narzędziami nie spełniającymi norm bezpieczeństwa lub słabej jakości minęły bezpowrotnie. „Dzięki wieloletniemu doświadczeniu marki GARDENA na rynku ogrodniczym powstała unikalna seria narzędzi Terraline™, która poprawia bezpieczeństwo i jakość użytkowania podstawowych narzędzi ogrodowych. Seria składa się ze szpadla prostego, szpadla małego, szpadla ostrego, wideł do kopania, wideł do kompostu oraz uniwersalnej szufli. Każde narzędzie zostało udoskonalone konstrukcyjnie w taki sposób, aby zadowolić każdego ogrodnika oraz poprawić komfort i bezpieczeństwo jego pracy” – mówi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA. Narzędzia te nie przypominają zwykłych szpadli i wideł. Zgłoszona na do opatentowania technologia amortyzacji w narzędziach marki GARDENA tłumi drgania narzędzia i chroni przed odbiciem np. po uderzeniu w kamień.

Łopata  w ogrodzie Łopata w ogrodzie
Nasze codzienne prace ogrodowe Nasze codzienne prace ogrodowe

Zdrowie przede wszystkim

Technologia zawarta w tych prostych narzędziach ogrodowych będzie szczególnie doceniona przez osoby starsze oraz ogrodników z problemami zdrowotnymi. Dzięki systemowi amortyzatorów nasze nadgarstki oraz mięśnie ramion mniej się męczą. Dodatkowo listwa chroniąca stopę zmniejsza ryzyko zranienia się i kontuzji, w przypadku ześlizgnięcia się stopy.

Ergonomiczny, szeroki oburęczny uchwyt pokryty tworzywem antypoślizgowym i termoizolacyjnym zwiększają wygodę użytkowania narzędzi GARDENA Terraline™. Wszystkie narzędzia z serii można przechowywać na wieszaku na narzędzia, co dodatkowo pozwoli nam zaoszczędzić miejsca w schowku. Wieszak wykonany został z aluminium wzmocnionym tworzywem sztucznym. Z takim zestawem damy odetchnąć naszym mięśniom i dodatkowo zaoszczędzimy sporo miejsca.

Postawa korzystna dla zdrowia Postawa korzystna dla zdrowia
Dobry ogrodnik dba o zdrowie Dobry ogrodnik dba o zdrowie

Informacje: www.gardena.pl