Słońce Arizony ukryte w elewacji, czyli jak mieć Amerykę w Polsce

Tworzenie budowli z charakterem wymaga sięgania po niebanalne materiały. Istotną rolę w uzyskaniu końcowego efektu odgrywa dobór odpowiedniej elewacji. Okładzina klinkierowa Arizona firmy ArtBrick, nawiązując barwą do rozpalonego słońca, żaru pustynnego Kanionu i ognistej czerwieni ziemi nadaje budynkom niezapomniany wygląd.
Arizona w polskich warunkach Arizona w polskich warunkach

Szukasz niebanalnej propozycji, należysz do entuzjastów dynamicznych, a zarazem klasycznie pięknych aranżacji, które pozwolą oderwać się od codzienności i przenieść w świat bliższy naturalnym żywiołom? Okładzina klinkierowa Arizona firmy ArtBrick stanowi punkt wyjścia do stworzenia domu, który odporny na upływ czasu będzie symbolem stabilności i dobrego smaku.

Nawiązanie do siły natury

Wspomniana okładzina klinkierowa zarówno kolorystyką, jak i spoistą strukturą, czerpie z klasycznej urody klinkieru. Inspirowana gorącym klimatem południowych Stanów Zjednoczonych, przesycona ciepłem czerwonej ziemi sprawia, że pokryte nią budowle zyskują nie tylko na monumentalności, ale też łatwo wtapiają się w otoczenie, tworząc z nim wyrazistą i harmonijną kompozycję. Gustowne cieniowanie okładziny zapewnia jej niezwykle naturalny wygląd. Bogate przebarwienia przechodzą łagodnie z palety czerwieni przez jasne brązy, aż po srebrzystą czerń. Tak unikalna barwa to konsekwencja dużej zawartości gliny i odpowiedniej temperatury spiekania klinkieru. Co istotne, mimo oddziaływania promieni słonecznych, kolor tej okładziny pozostaje trwały i doskonale komponuje się z naturą.

Estetyka i funkcjonalność idą w parze

Dobrze położona elewacja to nie tylko trwały i estetyczny materiał wykończeniowy, ale i praktyczne rozwiązanie, zapewniające bezproblemowe użytkowanie na lata. Okładzina klinkierowa Arizona posiada zaledwie 14 mm grubości. Umożliwia to uzyskanie dodatkowych 15 cm powierzchni na każdej ze ścian. Ponadto proponowany przez producenta system do ocieplania pozwala uchronić dom przed utratą ciepła aż o 16 % skuteczniej niż standardowe materiały izolujące.

Zaledwie trzyprocentowa nasiąkliwość materiału sprawia, że pokryty okładziną klinkierową firmy ArtBrick budynek jest zabezpieczony przed niszczącym działaniem deszczu i śniegu. Niweluje to problem zawilgocenia i powstawania wykwitów. Ponadto mrozoodporność materiału skutecznie zapobiega odpryskiwaniu, łuszczeniu, a także rozwarstwieniu płytek klinkierowych. Tak kompleksowa ochrona sprawi, że elewacja domu pozostanie w nienaruszonym stanie, ujmując niezmiennie eleganckim wyglądem.

Odwaga tworzenia

Szukając doskonałych rozwiązań wystarczy naśladować naturę, jej zdolność łączenia przeciwieństw i umiejętność stworzenia harmonii. W zależności od wizji architekta, materiał może posłużyć do podkreślenia rustykalnych, domowych klimatów lub industrialnych aranżacji. Dzięki tak uniwersalnemu charakterowi naturalna, soczysta tonacja okładziny Arizona tworzy klasyczną, elegancką kompozycję z ceramiczną dachówką, ale także stalowymi, surowymi wykończeniami, które nadają jej bardziej nowoczesny charakter.

Informacja prasowa: Okładzina klinkierowa Arizona firmy ArtBrick