Ściany prefabrykowane jako alternatywa dla technologii tradycyjnej

Ściany, zarówno zewnętrzne, jak i działowe, są bardzo ważne w konstrukcji całego budynku. Muszą one charakteryzować się dobrą izolacyjnością termiczną i stanowić solidną, ciepłą i odporną barierę na czynniki zewnętrzne tak, aby beż żadnych obaw oprzeć na nich nasz dom.
Wolf System - ściany prefabrykowane Wolf System - ściany prefabrykowane

Budownictwo prefabrykowane opiera się na przygotowywanych w konstrukcji szkieletowej ścianach prefabrykowanych. W przypadku firmy Wolf System Sp. z o.o. są to ściany Ultra-Thermo-Mega-Wand. To mocne i wytrzymałe przegrody o grubości aż 445 mm. Od wewnętrznej strony ściana składa się z ognioodpornej płyty kartonowo – gipsowej, płyty izolacyjnej drewnopochodnej, 160 mm płyty wiórowej, folii paraizolacyjnej oraz konstrukcji drewnianej. Natomiast wewnętrzny obszar konstrukcji szkieletowej wypełniony jest wełną mineralną, zapewniającą doskonałą izolację nie tylko termiczną, ale także akustyczną.

Dzięki takiej konstrukcji współczynnik przenikalności cieplnej U został zmniejszony do 0.1 W/m2K.

Oznacza to komfort cieplny, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Ściany zewnętrzne ww. firmy dają gwarancję nie tylko wyjątkowo ciepłego, a także ekologicznego domu. Co równie ważne, dzięki materiałom, z których wykonana jest ściana, zostaje utrzymana naturalna wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Oznacza to, że decydując się na budowę domu z prefabrykatów nie tylko chronimy środowisko, ale także zapewniamy zdrowy styl życia i przyjazne dla naszej rodziny otoczenie.

Dzięki temu, że ściana prefabrykowana firmy Wolf System jest skonstruowana z ekologicznych materiałów, w domach Wolf System mogą mieszkać alergicy. Nieprzecenioną cechą prefabrykowanej przegrody jest to, że na plac budowy przywożona zostaje ona w całości, co zdecydowanie wpływa na szybkość budowy domu.

Informacje: WOLF SYSTEM
O zaletach ścian prefabrykowanych mówi Dominik Kosmała, ekspert z firmy Wolf System.