Zrównoważone życie zaczyna się w domu!

Małe czy duże, stare czy nowe, wynajmowane czy własne – niezależnie od rodzaju mieszkania pragniemy, aby było ono piękne, wygodne i bezpieczne. A najlepiej jeszcze – ekologiczne. O ile pierwsze założenia łatwo spełnić, to z ostatnim - bywają kłopoty. IKEA Kraków, tworząc specjalne eko-wnętrza, podpowiada, jak żyć w zgodzie z najnowszymi trendami i z naturą.
Krakowski pomysł na ekologię Krakowski pomysł na ekologię
EKO WNĘTRZE w IKEA Kraków EKO WNĘTRZE w IKEA Kraków
Wskazówki ekologiczne, IKEA, fot. Ryszard Gałgan Wskazówki ekologiczne, IKEA, fot. Ryszard Gałgan

Mieszkanie powinno być urządzone w taki sposób, abyśmy z przyjemnością spędzali w nim czas. Poza kwestiami komfortu i własnego stylu, warto również wziąć pod uwagę troskę o środowisko naturalne. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie trudne.

Zrównoważone życie w każdym domu

Propagując ideę zrównoważonego rozwoju, IKEA pragnie pokazać, że ekologia to nie tylko zielony kolor i drewniane meble, ale przede wszystkim codzienne czynności i rozwiązania zastosowane w mieszkaniu. Specjalne eko-wnętrza, które pojawiły się w krakowskim sklepie IKEA pokazują domowe sposoby dbania o naturę i produkty, które to umożliwiają. Ich piękno tkwi w nowatorskim designie, fantastycznych kolorach oraz tym, że w prosty sposób wskazują, że drobne - na pierwszy rzut oka - codzienne czynności razem mogą doprowadzić do wielkich zmian!

- Chcemy zachęcać do ekologicznego stylu życia. Dla IKEA Kraków jest to szczególnie ważne ze względu na stan środowiska w naszym mieście – mówi Agata Czachórska, koordynująca działania proekologiczne w IKEA Kraków. Według rankingu Światowej Organizacji Zdrowia, Kraków jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce. Przez ¾ roku przekroczone są w nim dopuszczalne normy zanieczyszczenia powietrza – czasami nawet trzykrotnie. Krakowianie produkują ponad 304 tys. ton śmieci rocznie, z czego jedynie 10% segregują .

Jak być eko we własnym domu

Zrównoważone życie to odpowiednio dobrane wyposażenie i codzienne domowe czynności, które oszczędzają środowisko i zasoby naszego budżetu. Energooszczędne oświetlenie LED, szerokie możliwości segregacji odpadów, przechowywania żywności, łatwego schładzania czy ogrzewania pomieszczeń – jest wiele sposobów na mieszkanie w stylu eko. Nie można zapomnieć również o meblach wykonanych w technologii pozwalającej na zmniejszenie użytego drewna, które - zapakowane w płaskie paczki - ograniczają potrzeby transportowe i emisję CO2. Wszystkie te eko-udogodnienia proponuje swoim klientom IKEA.