Florystyczne kompozycje na stół weselny

Każda rodzinna czy przyjacielska uroczystość powinna być momentem celebracji szczegółów, i choć ekologicznie najpiękniejsze są naturalne kompozycje z kwiatów wolno rosnących, polnych, czy doniczkowych, to wyjątkowo możemy się czasem zachwycić kompozycjami z ciętych róż ... czy gipsówki. Ta popularna bylina potrafi stworzyć niepowtarzalne dekoracje i ... bukiety ślubne.

Zależnie od tego, na jakim kształcie i barwach nam zależy, w ten sposób zapewne podejdziemy do zamówienia bukietu czy dekoracji na imprezę ślubną. Jeśli nie chcemy korzystać z wyspecjalizowanej firmy florystycznej, czy usług kwiaciarni, możemy równie dobrze przygotować ozdoby, dekorację a nawet strojenie domu, samochodu czy w końcu bukietu ślubnego samodzielnie w domu. Ważne, by w miarę wcześniej przygotować wszystkie materiały, chłodne pomieszczenie do przechowywania roślin i gotowych kompozycji oraz ... ręce do pracy.

Materiał na bukiet i dekoracje Materiał na bukiet i dekoracje
W bukietach ślubnych liczy się pomysł W bukietach ślubnych liczy się pomysł

W tym momencie proponujemy zwarte "romantyczne" i klasyczne kompozycje z róż pachnących (kolor odcieni różu, fioletu oraz kremu) z dodatkami delikatnej gipsówki.

Materiały do wykonania dekoracji Materiały do wykonania dekoracji
Prace nad dekoracjami warto zacząć wcześniej Prace nad dekoracjami warto zacząć wcześniej

Łyszczec, czyli nasza popularna gipsówka (Gypsophila L.) to rodzaj roślin należących do rodziny goździkowatych. Niektóre gatunki (w Polsce występuje osiem) uprawiane są jako rośliny ozdobne. Nazwa gipsówka, będąca tłumaczeniem nazwy łacińskiej (gypsos = gips, philos = przyjaciel) wskazuje na przywiązanie wielu gatunków tych roślin do podłoża gipsowego. Gipsówka rozesłana (jak na zdjęciach) to bylina płożąca się o licznych drobnych, pojedynczych, różowych kwiatach. Można ją samemu uprawiać z nasion w ogrodzie:
Wysiew: IV-V I na rozsadniku
Sadzenie: IX
Rozstawa: 25x25
Wysokość: 10-15
Kwitnienie: V-VIII ale dopiero w drugim roku uprawy
Stanowisko: powinno być bardzo słoneczne

Dekoracje stołowe w kolorze ślubnym Dekoracje stołowe w kolorze ślubnym
Czy zawsze koniecznie róże? Czy zawsze koniecznie róże?

Cd. zdjęć - w galerii zdjęć z bukietami .