Dzień Dziecka ekologicznie na BioBazarze w Warszawie

Lada dzień wszyscy będziemy świętować Dzień Dziecka, bez względu na wiek to święto obchodzą i młodsze i starsze, i te całkiem już dorosłe dzieci. BioBazar – pierwszy w pełni ekologiczny targ, który na stałe zapisał się już na mapie Warszawy jako co sobotnie miejsce zakupów mieszkańców Warszawy i okolic, w najbliższą sobotę, w specjalnej strefie dla dzieci przygotuje z okazji Dnia Dziecka liczne atrakcje w stylu eko.
Skad brać dobre owoce? Skad brać dobre owoce?

BioBazar to nie tylko miejsce zakupów. Organizatorzy dbają o to, żeby kupujący odwiedzali to miejsce całymi rodzinami zapewniając im dodatkowe atrakcje. Oprócz zakupów ekologicznych bezpośrednio od rolników i producentów w najbliższą sobotę będzie można zjeść na miejscu drugie śniadanie czy lunch, który przygotują dla najmłodszych Tamika – Akademia Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Dorosłych a dla starszych dzieci Bagno Food & Wine.

Na BioBazarze, dzięki Smakom Portugalii już 2 czerwca będzie szansa skosztować jak smakują grillowane sardynki prosto z Portugalii, a to tylko namiastka tego co dzieje się w czerwcu w Lizbonie, kiedy to miasto opanowuje imprezowe szaleństwo świateł, kolorów i oczywiście grillowanych sardynek.

Viva a sardinha! Viva Lisboa!

Podczas gdy dorośli będą mogli odpocząć po zakupach popijając kawę na dzieci czekać będą atrakcje. Fundacja Banku Ochrony Środowiska, partner Dnia Dziecka w stylu eko na BioBazarze przygotowała edukacyjną grę dla dzieci. W grze tej to dzieci stają się pionkami skaczącymi po planszy.

By rzucić kostką dzieci odpowiadać będą na proste pytania dotyczące zdrowego odżywiania. Sprawdzimy wspólnie co najmłodsi wiedzą o witaminach, czy zdają sobie sprawę jakie jedzenie wyjdzie im na zdrowie, a także co na co dzień znajduje się w ich jadłospisie. Do gry zapraszamy wszystkie dzieciaki - trudność pytań dobierana będzie do wieku uczestników. Do wygranie ekologiczne publikacje, strzyżenie w uroczym Fryzjerkowie i inne nagrody.

W najbliższą sobotę 2 czerwca zapraszamy na zakupy nie tylko produktów spożywczych, będą też dostępne książki z księgarni „Books for Cooks” dla dzieci i nie tylko jak również ekologiczne, kolorowe butelki firmy Equa – produkty w sam raz na prezent z okazji Dnia Dziecka i każdej innej.

Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, 2 czerwca Fundacja Zielony Horyzont prowadzić będzie zbiórkę elektrośmieci, które wymienić będzie można na zestawy eko-doniczek z ziołami do samodzielnego wysiewu oraz tradycyjnie owoce.

BioBazar przy ul. Żelaznej 51/53 na terenie dawnej fabryki Norblina, w każdą sobotę od 8:00 do 16:00 zaprasza na zakupy, gdzie dostępne są bezpośrednio od rolników i producentów produkty takie jak m.in ekologiczne świeże owoce i warzywa, przetwory, ryby, wędliny, drób i mięso, nabiał i pieczywo, nowalijki, ekologiczne truskawki i inne produkty ekologiczne i regionalne.