Praktyczna nauka budowania kompostownika

Warszawiacy to mają szczęście. Nie dość, że żyją w mieście, które oferuje im pracę, edukację i kulturę na najwyższym poziomie, to jeszcze mogą wziąć udział w niepowtarzalnych warsztatach z budowania kompostownika - wprost pod własnym blokiem! Już w weekend 15-16 października Jodie Baltazar i Adam Będkowski pokażą, jakie to proste!
Warsztaty z prakyki eko-ogrodniczej Warsztaty z prakyki eko-ogrodniczej
Kompostownik - wszystko co musisz wiedzieć Kompostownik - wszystko co musisz wiedzieć
Ogrodnictwo ekologiczne czy rolnictwo konwencjonalne? Ogrodnictwo ekologiczne czy rolnictwo konwencjonalne?

MIEJSKA ZIELENINA - czyli jak uprawiać zioła i warzywa w mieście? O tym piszemy na portalu Mój Ogrodnik od samego początku naszego istnienia. Ale być może potrzebujecie fizycznego spotkania z praktykami, którzy pokażą własnoręcznie, że to ani nie jest trudne, ani nie jest wcale takie brudne, a z pewnością dostarcza nie tylko zdrowych tanich eko-produktów, ale także satysfakcji i niesamowitej frajdy. Dlatego, zapraszamy was do Warszawy na warsztaty z pasjonatami miejskiego ekologicznego ogrodnictwa: Jodie Baltazar i Adamem Będkowskim.

Na spotkaniu dowiecie się przede wszystkim, czym jest KOMPOST, dlaczego jest tak ważny dla funkcjonowania gleby, naszej gospodarki odpadami i naszego stylu życia.

GDZIE I KIEDY:
w weekend 15-16 października w godzinach 10.00 – 14.00, na podwórku między budynkami Pruszkowska 12 i Pawińskiego 29

PROGRAM:
Sobota, 15 października
10.00-11.00: Jak zrobić ogród?
Spotkanie z Jodie Baltazar, pomysłodawczynią projektu, zajmującą się ogrodnictwem ekologicznym
11.00-14.00: Tworzenie ogrodu

Niedziela, 16 października
10.00-11.00: Jak zrobić kompost?
Warsztat z Jodie Baltazar i Adamem Będkowskim
11.00-14.00: Tworzenie ogrodu

Włączcie się w akcję ogrodniczą na warszawskim osiedlu. Dowiecie się jak założyć ogród warzywny w mieście, poznasz podstawy ogrodnictwa organicznego, nauczycie się robić kompost, przygotujesz grządki na zimę, żeby w przyszłym roku zbierać plony. Na dzieci czekają warsztaty plastyczne, będziemy ozdabiać doniczki i malować płot ogrodu. Wydarzeniu patronuje m.in. Urząd Miasta Warszawa.
Więcej informacji udziela: jodie.baltazar@gmail.com