Szkolenia z ekologii konsumpcyjnej dla firm

Ekologiczny styl życia pracownika korporacji - zaskakujące, że w tych kwestiach firmy także zaczynają szkolić swoich pracowników. Chodzi nie tylko o to, by wiedzieli jak oszczędzać papier i energię w biurach, ale także by zrozumieli głębszy sens ekologii - a przy okazji ekomarketingu - i zastosowali jej zasady w życiu prywatnym. Bo ekologicznie pozytywny pracownik... to lepszy pracownik!

W czerwcu w ramach globalnej akcji placówek firmy RBS Bank (Polska) S.A. zatytułowanej "One week in June" przedstawicielki portalu Moj-Ogrodnik.pl przeprowadziły szkolenia dla pracowników banku w ich warszawskiej siedzibie. Szkolenie pod hasłem "Ekologiczny styl życia pracownika korporacji" miało na celu wyjaśnienie wątpliwości w wybranych tematach EKO - wątpliwości, które wszyscy mamy.

Szkolenia z ekologicznego stylu życia Szkolenia z ekologicznego stylu życia
Styl życia pracownika korporacji Styl życia pracownika korporacji w RBS Bank

Dlaczego warto interesować się ekologią i czy oznacza to, że powinniśmy się przywiązywać do drzew i bronić Rospudy? A może ważniejsze są nasze codzienne zakupy? Tylko co oznaczają ekologiczne zakupy? Wybrane produkty, czy mniej konsumpcji? Może są jakieś konkretne zasady i regulacje, którymi kieruje się eko-konsument? Z ciekawostek, które najbardziej poruszają warszawskich pracowników korporacji to: gdzie dostępne są ekologiczne kosmetyki i jak ich używać, co oznaczają poszczególne certyfikaty, jak znaleźć sposób na własny ekologiczny styl i ... czy jeść sushi?

Ważnym tematem było także rozszyfrowanie kwestii: czy warto segregować odpady, skoro i tak trafiają do jednej śmieciarki?

Ekologiczna czy etyczna moda? Ekologiczna czy etyczna moda?
Ogrodnictwo elementem stylu życia eko Ogrodnictwo elementem stylu życia eko

Portal Moj-Ogrodnik.pl zaprasza do współpracy przy organizacji szkoleń z dziedziny ekologii praktycznej. Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez formularz.
Opinie i relacje z przykładowego szkolenia w tym miejscu.