Odpowiedzialność społeczna w obiektywie

Od 14 do 27 czerwca 2010 r. można oglądać w Warszawie plenerową wystawę „Odpowiedzialność Społeczna w Obiektywie” złożoną ze zdjęć, które zostały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie w ramach projektu „Społecznie Odpowiedzialna Uczelnia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Fot. Anna Świątek - CSR w obiektywie Fot. Anna Świątek - CSR w obiektywie
Fot. Wojciech Kukuczka - CSR w obiektywie Fot. Wojciech Kukuczka - CSR w obiektywie
Fot. Marta Miętkiewicz - CSR w obiektywie Fot. Marta Miętkiewicz - CSR w obiektywie

Zdjęcia w nowatorski sposób przedstawiają szeroko pojętą społeczną odpowiedzialność, ekologię, problem biedy i wykluczenia społecznego, a także odpowiedzialność każdego z nas jako obywatela, kierowcy samochodu, czy konsumenta.

Fotografie można oglądać od poniedziałku 14 czerwca do niedzieli 27 czerwca na terenie Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie, ul. Urbanistów 3 (Ochota). Godziny otwarcia PN – PT 8:00 – 18:00 oraz SB – ND 8:00 – 19:00

Wystawie będzie towarzyszyć cykl bezpłatnych warsztatów m.in. z pisania i ewaluacji projektów, pozyskiwania funduszy unijnych, promocji oraz Gender mainstreaming. Informacje i zapisy: tel. 22 822 96 23 w. 204.

Organizatorzy szczególnie zapraszają uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów i zachęcają do przeprowadzania lekcji dotyczących społecznej odpowiedzialności. Materiały poświęcone temu zagadnieniu (artykuły, wywiady, eseje, zdjęcia) można znaleźć na stronie www.spolecznieodpowiedzialni.pl

W ramach projektu odbywały się równolegle dwa konkursy dla studentów oraz młodych naukowców: „Społecznie Odpowiedzialni” – polegający na napisaniu eseju oraz fotograficzny - „Odpowiedzialność Społeczna w Obiektywie”. Organizatorzy otrzymali kilkaset prac z całej Polski. Komisje konkursowe nie miały łatwego zadania, gdyż zarówno przysłane eseje, jak i zdjęcia w nowatorski sposób przedstawiały społeczną odpowiedzialność. Wybrane fotografie od kwietnia są prezentowane na outdoorowej wystawie na sześciu wydziałach Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP: w Szczecinie, Człuchowie, Olsztynie, Lublinie, Warszawie i Katowicach.

Główny cel projektu „Społecznie Odpowiedzialna Uczelnia”, w ramach którego realizowana jest wystawa, to popularyzacja i upowszechnianie wiedzy naukowej w ramach czterech interdyscyplinarnych grup roboczych skupionych wokół tematów związanych z polityką społeczną, pedagogiką społeczną, gospodarką społeczną oraz społecznie odpowiedzialnym biznesem.

Informacja prasowa:
Projekt „Społecznie Odpowiedzialna Uczelnia”, Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie