Technologia prefabrykatów w budownictwie biurowym

Technologia prefabrykowana stosowana jest najczęściej w budownictwie mieszkaniowym i deweloperskim, a także przemysłowym. Szybka realizacja inwestycji, niskie koszty eksploatacji oraz duża oszczędność podczas wieloletniego użytkowania sprawiają, że potencjał prefabrykatów firmy Wolf System jest również wykorzystywany przy budowie obiektów biurowych. Jednym z nich jest realizowany obecnie zielony biurowiec w Chorzowie.

Na potrzeby biznesu nadchodzi ekologia

Prywatni przedsiębiorcy czy też duże koncerny na całym świecie od dawna wykorzystują technologię budownictwa prefabrykowanego w planowaniu inwestycji ze względu na szybkość realizacji, oszczędność kosztów eksploatacji oraz proekologiczny charakter. W Polsce inwestorzy coraz częściej dostrzegają potencjał budownictwa prefabrykowanego Wolf System, już nie tylko w przypadku budynków mieszkalnych, ale również obiektów biurowych. Najważniejszym czynnikiem decydującymi o przewadze technologii prefabrykowanej nad tradycyjną jest niewątpliwie znaczna oszczędność czasu. W ciągu ok. 4 – 6 tygodni od rozpoczęcia prac, budynek jest gotowy w stanie surowym, natomiast już po ok. 2 – 3 miesiącach - w stanie deweloperskim. Dla inwestorów oznacza to, że w krótkim czasie możliwe jest podjęcie działalności w obiekcie biurowym, a dodatkowo przedsiębiorcy unikają przestojów, dzięki produkcji prefabrykowanej i montażowi już gotowych elementów na placu budowy oraz przeprowadzaniu całego procesu budowy przez jednego wykonawcę. Oprócz oszczędności czasu, zielone biurowce powstające w technologii prefabrykowanej Wolf System odznaczają się niskimi kosztami eksploatacji ze względu na konstrukcję zapewniającą znikome straty energii oraz wysoką energooszczędność wykorzystanych materiałów. Drewno, jako podstawowy budulec charakteryzuje się wysoką izolacyjnością cieplną oraz akustyczną, a także umożliwia stworzenie lekkiej i trwałej konstrukcji.

Zielony biurowiec na mapie Chorzowa

Obecnie firma Wolf System, na zlecenie firmy Burton Polska, realizuje projekt budowy nowoczesnego, zielonego biurowca w Chorzowie przy ul. Odległej. Funkcjonalne rozplanowanie powierzchni gwarantuje zarówno komfort pracy dla przedstawicieli firmy, jak i swobodną komunikację klientom. Energooszczędność, ekspresowe uzyskanie stanu deweloperskiego, a także wykorzystanie ekologicznych materiałów oraz nowoczesnych rozwiązań – te zalety technologii Wolf System przemawiają za jej wykorzystaniem w budownictwie biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Dzięki wykorzystaniu prefabrykatów oraz zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych, możliwe jest wybudowanie budynków spełniających najwyższe wymagania w zakresie funkcjonalności, energooszczędności oraz ekologii.

Informacje: Wolf System Sp. z o.o.