S.O.S. dla świata - czyli celebryci też mają serce i rozum dla ekologii

Gwiazdy bez makijażu (no może niezupełnie) w odległych zakątkach świata poznają problemy, z którymi większość z nas nie potrafiłaby się nawet zmierzyć. Brak wody pitnej (ani żadnej innej), czy handel zagrożonymi gatunkami na zwykłych bazarach. Żeby uwrażliwić społeczeństwo nie wystarczy czasem mądre gadanie, czasem trzeba użyć znanych osób i ich wdzięku. Oby edukacja przyniosła skutki!
Celebryci współpracują z WWF w telewizji Celebryci współpracują z WWF w telewizji TVN

Sześć par gwiazd z pierwszych stron gazet i sześć problemów ekologicznych, z którymi postanowiły się zmierzyć. Indie, Borneo, czy Ghana to miejsca, gdzie nie tylko dobrze poznają skutki ludzkich grzechów popełnianych wobec natury, ale przede wszystkim zawiną rękawy i wezmą się do ciężkiej pracy charytatywnej!

Trudne warunki klimatyczne, brak wody i zagrożenia jakie niesie dżungla nieraz zmuszą ich do pokonania swoich lęków i uprzedzeń. Ciężka fizyczna praca, niejednokrotnie bezsilność i złość, ale i łzy wzruszenia oraz ogromna radość z wykonanych zadań będą im towarzyszyć podczas tych niezwykłych podróży. Na własnej skórze przekonają się, z jakimi problemami borykają się nie tylko ekolodzy, ale i zwykli ludzie w różnych zakątkach naszego globu. Udowodnią też, jak niewiele potrzeba, aby każdy z nas pomógł zapobiec dewastacji środowiska wprowadzając drobne zmiany w codziennym życiu.

"S.O.S dla świata" to pierwszy w telewizji TVN program w całości poświęcony problemom ekologii. Projekt powstał przy współpracy i na zlecenie WWF Polska, jednej z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Udział gwiazd w programie jest charytatywny.
Emisja: niedziela, 11:00, od 30 października, Informacja: TVNO akcji S.O.S. dla Świata
O badaniach Polaków pod względem kwestii ekologicznych - tutaj