Jedna lampa, wiele możliwości LED na fasadę domu

Zewnętrzne lampy ścienne czy też ogrodowe to nie tylko praktyczne punkty świetlne rozjaśniające mrok wokół domu. Inwestorzy coraz chętniej wybierają rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność z awangardowym wyglądem. Odpowiedzią na tego rodzaju zapotrzebowanie jest nowość w ofercie firmy Steinel - lampa L 675 LED.
Innowacyjne technologie LED dla domu Innowacyjne technologie LED dla domu (L 675LED firmy Steinel)

Ekskluzywny wygląd, wysokiej jakości komponenty, a także niezawodny mechanizm sterujący oświetleniem powodują, że jest to rozwiązanie które pozwoli nadać budynkowi odpowiedniego charakteru i rozświetli go pełnym wdzięku blaskiem.

Elastyczne dopasowanie

Skrzynkowa lampa ścienna L 675 firmy Steinel to zestawienie dwóch elementów – lampy głównej oraz dodatkowej z numerem domu. Źródło światła w podstawowej części stanowią dwie diody Power LED - 2x4W. Lampę z numerem oświetlają diody 1W. Dla zwiększenia komfortu oraz funkcjonalności lampa posiada dodatkową funkcje - soft start, czyli łagodne rozpalenie światła, a także Watt-o-matic - regulowanie jasności podstawowej. Oznacza to, że przy ustawionym progu czułości zmierzchowej, następuje włączenie oświetlenia, a jego wartość może ustawić na poziomie 0% lub 25% pełnej mocy.

Lampa L 675 firmy Steinel posiada 3 praktyczne ustawienia programów – po pierwsze dioda świecąca włączona jest od progu zmierzchu przez cała noc; po drugie dioda świecąca włączona jest od progu zmierzchu do północy i po trzecie dioda świecąca włącza się po wykryciu ruchu. Lampa L 675 została wyposażona w wysoce wydajny mikroczujnik ruchu. Możliwość zmiennego podłączenia czujnika powoduje, że lampę można bez problemu zamontować w pionie lub w poziomie. Czujnik posiada 2 poziomy i 512 stref wykrywania.

Indywidualne dopasowywania kąta wykrywania możliwe jest za pomocą dostarczonych w zestawie przesłon. Zasięg czujnika wynosi w promieniu maksymalnie 8 m. W zestawie z lampą L 675 firmy Steinel dostarczane są samoprzylepne cyfry przeznaczone do użycia jako numer domu.

LED-owe żarowki najtańsze na rynku LED-owe żarowki najtańsze na rynku
Technologia LED na masowo (IKEA) Technologia LED na masowo (IKEA)

Warto podkreślić, że zakres temperatury, która nie powoduje uszkodzenia lampy L 675 waha się od – 20°C do 40°C, dodatkowo klasa ochronności II oraz stopień ochrony IP 44 warunkują długoletnią żywotność lampy i jej prawidłowe funkcjonowanie nawet podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Lampa dostępna jest w dwóch odcieniach – srebrnym i antracytowym. Hartowane szkło w połączeniu z tymi niezwykle modnymi odcieniami powoduje, że jest to propozycja nie tylko dla odważnych aranżacji przestrzeni wokół domu. Niebanalna konstrukcja lampy skrzynkowej, łagodne zaokrąglenia powodują, że model L 675firmy Steinel z pewnością przypadnie do gustu inwestorom poszukującym charakterystycznych dodatków poprawiających estetykę budynku.

Dane techniczne lampy L 675 firmy Steinel:
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 410 x 205 x 95 mm
Moc LED 2x4W + (dioda świecąca, podświetlana od tyłu szybka szklana, ok. 1 W)
Napięcie zasilania 230 - 240V, 50Hz
Kąt wykrywania 360° z zabezpieczeniem przed podpełzaniem
Zasięg czujnika dookoła w promieniu max 8 m
Czujnik 2 poziomy wykrywania, 512 stref wykrywania
Ustawianie czasu 5 sek. - 15 min.
Ustawienie progu czułości zmierzchowej 2 - 2000 luksów
Nastawianie jasności 0 - 25% (Watt-o-matic)
Światło stałe możliwość przełączania, cała lub pół nocy
Stopień ochrony IP 44
Zakres temperatury -20°C do 40°C
Klasa ochronności II

Lampa L 675 firmy Steinel, cena netto 849,00 zł; Producent: STEINEL; Info: link