Naturze się należy, czyli co mogą producenci piwa i delikatesy?

Ruszyła sierpniowa akcja promocyjna pn. "Naturze się należy", zorganizowana wspólnie po raz drugi przez markę Harnaś z portfela Carlsberg Polska i Delikatesy Centrum. Akcją konsumencką - z edukacyjnym przesłaniem ekologicznym - objętych zostało 100 wybranych sklepów sieci Delikatesy Centrum na terenie Małopolski.
Naturze sie należy, od Carlsbera i Delikatesów Naturze sie należy, od Carlsbera i Delikatesów

Celem tej akcji jest budowanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów piwa Harnaś w zakresie właściwego postępowania z opakowaniami szklanymi wielokrotnego użytku, w tym szczególnie - promowanie odnoszenia butelek zwrotnych do punktów handlowych.

Od 12 do 28 sierpnia br., lub do wyczerpania puli nagród, w 100 wybranych sklepach sieci Delikatesy Centrum trwa ekologiczna promocja adresowana do pełnoletnich konsumentów piwa Harnaś. W ramach akcji, klient, który dokona zakupu 10 piw Harnaś, otrzymuje w zamian otwieracz. Z kolei odnosząc do sklepu 20 pustych butelek po piwie Harnaś, klient dostaje w nagrodę nosidełko na butelki, w którym wygodnie można przenosić butelki z domu do sklepu i odwrotnie.

"Bardzo wiele działań proekologicznych podejmujemy na co dzień, adresując je do klientów naszej sieci i lokalnych społeczności. Akcja "Naturze się należy" doskonale wpisuje się w naszą misję, dlatego wspólnie z firmą Carlsberg Polska już po raz drugi ją przeprowadzamy. Wierzymy bowiem, iż w ten sposób zwiększamy dotarcie do konsumentów z przesłaniem ekologicznym, jak należy postępować z opakowaniami szklanymi, bo 'naturze się należy' nasza wspólna troska" – mówi Waldemar Jezierski, Dyrektor PR i Relacji z Franczyzobiorcami w Delikatesach Centrum.

"Intencją tej akcji jest budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej naszych konsumentów. Czujemy powinność apelowania i zachęcania klientów do odnoszenia butelek zwrotnych do sklepów. Butelka zwrotna, która stanowi opakowanie dla piwa Harnaś z naszego portfela marek, może funkcjonować w obiegu kilkanaście razy i służyć miłośnikom tego trunku, minimalizując jednocześnie wpływ na otoczenie. Jedynym bowiem sprawdzonym sposobem na minimalizowanie wpływu opakowań szklanych na środowisko jest wielokrotny obieg opakowań zwrotnych i ich recykling, który oszczędza zużycie energii i zapobiega gromadzeniu odpadów." - mówi Adam Pawełas, Menedżer ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

Carlsberg i Delikatesy w łączonej akcji CSR Carlsberg i Delikatesy w łączonej akcji CSR

"Poprzez tę akcję z Delikatesami Centrum już po raz drugi wspólnie apelujemy do konsumentów Harnasia o odpowiedzialną postawę wobec natury. Piwo Harnaś jest dostępne na rynku w butelkach zwrotnych, dlatego podczas promocji szczególnie nagradzamy proekologiczne zachowania miłośników piwa, odnoszących butelki zwrotne do pobliskich sklepów, w których dokonali zakupu. Mamy nadzieję, że nosidełko, które można otrzymać w nagrodę podczas ekopromocji, zachęci ich posiadaczy do właściwej proekologicznej postawy na co dzień" – dodaje Jacek Stefaniak, Menedżer Marki Harnaś w Carlsberg Polska.

Akcja promocyjna firm Carlsberg Polska i Delikatesy Centrum "Naturze się należy" jest komunikowana - na poziomie sklepów - za pomocą bannerów, plakatów i ulotek, a także na stronach internetowych organizatorów. Ponadto, ulotki zawierają pożyteczne informacje i rady dotyczące segregacji oraz zwrotu opakowań szklanych, zachęcające tym samym klientów do odpowiedzialnej postawy wobec natury.

Więcej na temat polityki CSR firmy CARLSBERG Polska.